UFC

Marcin Tybura wyzwany do walki przez robiącego furorę w UFC Brazylijczyka! „Jesteśmy blisko siebie w rankingu”

Nie zdążył jeszcze nacieszyć się wiktorią nad Blagoiem Ivanovem, a tymczasem Marcin Tybura został już wyzwany do kolejnej walki.

Marcin Tybura odniósł w sobotę 11. zwycięstwo pod sztandarem organizacji UFC, podczas gali w Las Vegas pokonując na pełnym dystansie Blagoia Ivanova.

Zapytany po walce przez Michaela Bispina, z kim chciałby stoczyć kolejny pojedynek, zwycięski w aż siedmiu spośród ośmiu ostatnich startów Polak nie po raz pierwszy zaprosił w oktagonowe tany swojego niedoszłego w zeszłym roku rywala, Jairzinho Rozenstruika.

Tymczasem szybko okazało się, że sobotnią wiktorią reprezentant Ankosu MMA ściągnął na siebie uwagę… Jailtona Almeidy! Robiący furorę w UFC Brazylijczyk chciałby wziąć się z Polakiem za bary i zaproponował nawet konkretny termin na walkę.

– Hej, Marcinie Tyburo – napisał. – Właśnie obejrzałem twoją walkę. Zróbmy to razem przy kolejnej okazji. Wszyscy lubią walki dwóch mocnych grapplerów naprzeciwko siebie.

– Jesteśmy blisko siebie w rankingu. Ostatnio walczyłem dwa tygodnie temu, więc myślę, że idealnym terminem na walkę będzie maj. Jesteś gotowy?

Jailton Almeida może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 4-0 w UFC. Wszystkie walki wygrał przed czasem – dwie przez poddanie, dwie przez nokauty. Ostatnio był widziany w akcji dwa tygodnie temu, dominując zapaśniczo i w drugiej rundzie ubijając Shamila Abdurakhimova. Jest obecnie sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu wagi ciężkiej.

Podobnie jednak jak starcie z okupującym 15. pozycję w klasyfikacji Blagoiem Ivanovem, tak i potencjalna konfrontacja z Brazylijczykiem pod kątem rankingowym nie dawałaby Polakowi wiele. Obecnie Tybur znajduje się na 10. miejscu, ale niewykluczone, że w najnowszym notowaniu przesunie się nieco wyżej.

Kilka dni temu zainteresowanie konfrontacją z polskim zawodnikiem wyraził sposobiący się do powrotu po operacji kolana Tom Aspinall, który zajmuje 6. pozycję w rankingu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button