Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Vyacheslav Vasilevsky vs. Albert Duraev o pas kategorii średniej na ACB 77

Vyacheslav Vasilevsky i Albert Duraev powalczą w grudniu o pas mistrzowski kategorii średniej ACB.

Bezkrólewie, jakie zapanowało w kategorii średniej Absolute Championship Berkut po odejściu z organizacji byłego mistrza Anatoly’ego Tokova, zostanie zakończone 23 grudnia w Moskwie podczas gali ACB 77. Rękawice skrzyżują bowiem wtedy Vyacheslav Vasilevsky (32-5) i Albert Duraev (10-3), a na szali znajdzie się pas mistrzowski 185 funtów.

https://twitter.com/DenisGeykoRT/status/906452731199664128
29-letni Slava, który w przeszłości był mistrzem M-1 Global, znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw, łącząc występy pod banderą ACB z występami w innych organizacjach. Pod skrzydłami Mairbeka Khasieva i spółki stoczył jak dotychczas dwie zwycięskie walki, najpierw dusząc Ibragima Chuzhigaeva, a potem ten sam los fundując Willowi Nolandowi.

Młodszy od niego o rok Maczeta, bo taki przydomek nosi Duraev, jest niepokonany pod sztandarem ACB, obronną ręką wychodząc z sześciu pojedynków. Pierwsze pięć stoczył co prawda w limicie kategorii półśredniej, ale ostatnio zadebiutował w średniej, dusząc Clifforda Starksa i tym sposobem torując sobie drogę do walki o złoto.

*****

Typowanie UFC 215 – Nunes vs. Shevchenko II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button