Polskie MMAUFC

Volkan Oezdemir rzucił wyzwanie Janowi Błachowiczowi

Powróciwszy na zwycięskie tory brutalnym nokautem na Ilirze Latifim, Volkan Oezdemir rzucił wyzwanie Janowi Błachowiczowi i Dominickowi Reyesowi.

Do walki z Ilirem Latifim podczas gali UFC on ESPN+ 14 w Montevideo Volkan Oezdemir podchodził z nie lada ciężarem na swoich barkach – przegrał bowiem trzy poprzednie pojedynki, a kolejna porażka mogła ustawić go pod przysłowiową ścianą.

Zobacz także: Daniel Cormier wskazuje zapaśnika, który pomiata na sparingach Khabibem Nurmagomedovem

Nic takiego nie miało jednak miejsca, bo świetnie usposobiony turecki Szwajcar zaprezentował w Urugwaju doskonałą formę. Wybronił wszystkie zapaśnicze próby albańskiego Szweda, niewiele robiąc też sobie z pojedynczych celnych uderzeń rywala. Sam natomiast metodycznie nacierał, okrutnie rozbijając i ostatecznie w drugiej rundzie brutalnie ubijając Latifiego.

W wywiadzie po walce nie pozostawił wątpliwości co do swoich kolejnych celów w kategorii półciężkiej.

Chcę walczyć z Błachowiczem albo ponownie z Reyesem.

– stwierdził Oezdemir w oktagonie.

Zleję Reyesa raz jeszcze, ale tym razem muszę dać lepszy występ w oczach sędziów.

Przed galą powracający po kontrowersyjnej porażce z Dominickiem Reyesem Volkan Oezdemir okupował 7. miejsce w rankingu 205 funtów. Zanim niejednogłośnie uległ Dewastatorowi, przegrał przez poddanie z Anthonym Smithem i przez techniczny nokaut w walce o złoto z ówczesnym mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem.

Sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu Jan Błachowicz nie ma obecnie żadnego zaplanowanego pojedynku. W mediach społecznościowych nieśmiało przebąkuje o konfrontacji z Jonem Jonesem, ale jednocześnie w wywiadach powtarza jak mantrę, iż czuje w kościach, że wcześniej musi stoczyć jeszcze jeden pojedynek.
Dominick Reyes do akcji powróci 18 października, w walce wieczoru gali UFC on ESPN 6 w Bostonie krzyżując pięści z debiutującym w dywizji półciężkiej Chrisem Weidmanem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button