UFC

Belfort akceptuje wyzwanie Bispinga

Phenom nie potrzebował wiele czasu, by odpowiedzieć na zaczepki Hrabiego po UFC Fight Night 72.

Wygląda na to, że jeden z dwóch zawodników, których Michael Bisping wyzwał do walki po zwycięstwie nad Thalesem Leitesem, jest zainteresowany rewanżem. Przypomnijmy, że na konferencji prasowej po gali w Glasgow Hrabia, nie przebierając w słowach, zrugał Vitora Belforta oraz, w odrobinę spokojniejszej formie – Dana Hendersona.

O ile Amerykanin już wcześniej dał jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany rewanżem z Brytyjczykiem i wątpliwe wydaje się, by tyrady Bispinga to zmieniły, to inaczej ma się sprawa z Brazylijczykiem. Belfort przyjął bowiem wyzwanie zawodnika z Manchesteru, o czym poinformował za pośrednictwem Instagrama.

Wielu zawodników wpadło na to, że opowiadanie złych rzeczy o innych zapewni im walkę. Biję się od 19 lat i nigdy tego nie potrzebowałem, swoje usługi wykonuję w oktagonie. Dzisiaj jacyś goście mówili o mnie, czy potrzebowałem, czy nie potrzebowałem TRT. Nie rozumieją, że za każdym razem, gdy otwierają gębę, żeby gadać o mnie, zyskuję nowych sponsorów i partnerów (nic osobistego, chodzi o biznes). Przy okazji, zdobyłem dwa pasy UFC bez TRT. Więc jeśli gość z tych obrazków chce kolejne kopnięcie, cios etc., wchodzę w to!!! Zamkniemy jego niewyparzoną gębę!!! #zamknijmyichgęby #prawdziwysport #gadajmniejwalczwięcej

bisping_belfort

Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w styczniu 2013 roku na gali UFC on FX 7. Po wyrównanej pierwszej rundzie w drugiej Belfort spektakularnym kopnięciem na głowę i podążającym za nim ciosami ubił Brytyjczyka, rozpoczynając dominujący marsz po titleshota. Na swojej drodze pokonał jeszcze w równie efektowny sposób Luke’a Rockholda i Dana Hendersona, by jednak walce o pas mistrzowski kategorii średniej nie sprostać Chrisowi Weidmanowi.

Z kolei Brytyjczyk po nieudanym występie z Phenomem zwycięstwa przeplatał z porażkami, by ostatnio zanotować pierwszą od 2011 roku serię dwóch wiktorii, pokonując przez decyzje sędziowskie CB Dollaway’a i Thalesa Leitesa.

Co na to matchmaker UFC, Joe Silva?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button