UFC

(VIDEO) Wojna na wyniszczenie! Gaethje pokonał Chandlera!

W kluczowej dla układu sił w kategorii lekkiej walce Justin Gaethje po krwawej wojnie pokonał Michaela Chandlera.
W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 268 w Madison Square Garden – uznawanym za eliminator do walki o pas wagi lekkiej – Justin Gaethje (23-3) po fantastycznym widowisku pokonał Michaela Chandlera (22-7).
Gaethje spróował lowkinga, ale Chandler cofnał nogę. Michael rozpuścił ręce w kombinacjach, ale nie trafił czysto. Gaethje grzmotnął prawym w kontrze, ale Chandler był niebywale dynamiczny. Srogi lowking Chandlera doszedł celu. Ostre wymiany! Ależ rąbią! Chandler naruszył Gaethje! Rąbał atomowymi lowkingami, kompletnie zaskakując nimi rywala!

Justin doszedł do siebie, ale nadal w dystansie miał problemy z szybkością rywala. Zaczął jednak łoić go srogimi lowkingami! Trafił własnymi bombami! Chandler jednak sprawniejszy w półdystansie! Okrutne sierpy w kombiacji z prostymi dotarły głowy Gaethje! Justin zachwiał się! Michael ruszył na niego z furią! Szalone wymiany w półdystansie! Jasny gwint, ależ rąbią! Gaethje przetrwał trudne chwile!Lowkingi Gaethje zaczęły dochodzić wykrocznej nogi Chandlera. Highlight wyraźnie zaczął przejmować stery walki w swoje ręce. Zdzielił rywala serią potężnych ciosów i atomowych lowkingów! Chandler był jednak cały czas groźny. Poszukał obalenia, ale Gaethje świetnie się wybronił.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Szybkie proste Chandlera doszły celu na otwarcie drugiej rundy. Gaethje grzmotnął srogim 1-2. Lowking Justina! Michael zaczął rąbać na doły – i kilka uderzeń doszło mocne celu. Gaethje odpowiedział lowkingiem, trafił prawym. Kolejny lowking Highlighta! Srogi prawy! Chandler przetrwał, wyszedł na środek oktagonu, ale tam… Lowking! Potężny podbródek Gaethje! Chandler zalicza deski! Justin szuka dobitki, ale Michael przetrwał, szukając nóg rywala. Gaethje pozwolił rywalowi wrócić na nogi.

Potraktował go tam potężnym niskim kopnięciem. Poprawił podbródkami! Kolejny! I lowking! I prawy sierp! Gaethje rozdaje karty! Chandler z desperackim obaleniem – ale wybronionym. Iron nie złożył jednak broni – trafił soczystym superman punchem. Lowking Gaethje! Podbródek! Desperackie obalenie Chandlera, ale defensywa zapaśnicza Gaethje na posterunku. Michael zaatakował korpus rywala ostrymi sierpami. Trafił śliczną kombinacją 3-1.
Trzecia rundę Gaethje rozpoczął od atomowych lowkingów. Chandler zmienił ustawienie na odwrotne, aby chronić nogę. Dwa proste Justina doszły celu. Soczysty prawy sierp również. Potężny kros Chandlera w odpowiedzi. Gaethje znów potraktował rywala lowkingiem. Były mistrz bellatora trafił bardzo mocnymi ciosami na korpus – kilka weszło czysto! Gaethje odpowiedział bombami na głowę – ale Chandler tylko zachęcił go do kolejnych.

Po kolejnym niskim kopnięciu Gaethje Chandler poszedł w zapasy – ale Justin świetnie go przetoczył.

Po powrocie na górę Chandler miał swoje momenty – naruszył rywala serią uderzeń. Gaethje przetrwał jednak trudne momenty i odpowiedział soczystymi prostymi i sierpami. Rzeź! Chandler inkasuje bomby, ale zachęca rywala do kolejnych! Dostaje więc kolejne!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Justina Gaethje w stosunku 2 x 29-28, 30-27. Najprawdopodobniej Highlight utorował sobie w ten sposób drogę do walki ze zwycięzcą grudniowego starcia na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Dustinem Poirierem.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button