UFC

(VIDEO) Szalona walka! Alexandre Pantoja udusił Brandona Royvala!

W pojedynku namaszczonym na eliminator do walki o złoto wagi muszej Alexandre Pantoja poddał Brandona Royvala.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Las Vegas Alexandre Pantoja (24-5) poddał w drugiej rundzie Brandona Royvala (12-6), torując sobie najprawdopodobniej drogę do walki z mistrzem 125 funtów Brandonem Moreno.

Przez kilka pierwszych minut obaj zawodnicy kotłowali się w parterze – z inicjatywy Pantoji. Brazylijczyk starał się skontrolować rywala, ale miał z tym gigantyczne problemy. Amerykanin wił się bowiem jak zły.

W końcu Royval zdołał wrócić na nogi, a tam zaatakował z animuszem, mocno podkręcając tempo. Trafiał zmęczonego już jakby Pantoję licznymi prostymi, ale Brazylijczyk tu i ówdzie odpowiadał – a uderzał bardzo mocno, kilka razy na moment wstrząsając rywalem.

Pantoja rozpoczął drugą rundę z morderczymi intencjami, ruszając do huraganowych ataków. Royval przetrwał jednak nawałnicę, odpowiadając serią uderzeń. Wydawało się, że zachował znacznie więcej sił, ale… Popełnił w stójce błąd, szukając obrotowego uderzenia – i oddał plecy. Pantoja wykorzystał okazję, przenosząc walkę do parteru i tym razem wpinając oba haki.

Brazylijczyk zaatakował duszeniem, poprawił uchwyt i zmusił Royvala do poddania walki.

https://twitter.com/FTBVids_YT/status/1429267860510048259?s=20

Dla Alexandre Pantoji jest to drugie zwycięstwo z rzędu, które najprawdopodobniej toruje mu drogę do walki z mistrzem Brandonem Moreno – którego zresztą bardzo dobrze zna, bo dwukrotnie go pokonywał.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Brandon Royval przegrał drugi pojedynek z rzędu.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button