(VIDEO) Soczyste kombo! Mickey Gall runął twarzą na deski! Mike Malott zwycięski w debiucie!

Mike Malott rozpoczął przygodę z UFC od efektownego zwycięstwa z Mickeyem Gallem.

W pojedynku otwierającym kartę wstępną gali UFC 273 w Jacksonville debiutujący w oktagonie Mike Malott (8-1-1) znokautował w pierwszej rundzie Mickeya Galla (7-5).

W pierwszych minutach walki sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw Gall zdzielił Malotta dobrymi uderzeniami – trafił prawym w kontrze na jaba, później poprawiając w ostrej wymianie – a potem Kanadyjczyk mu się odwzajemnił, dosięgając oponenta śliczną kontrą w kombinacji.

Doszedłszy do siebie, Gall ponownie przejął stery walki w swoje ręce, trafiając ostrą serią uderzeń. Malott był jednak w stójce aktywniejszy, naruszając potem oponenta soczystym prawym krzyżowym. Poszukał kończącej kombinacji, ale Gall wybronił się.

Amerykanin wywierał presję, ale Kanadyjczyk był skuteczniejszy. Hasał do boków, trafiająć w kontrach. Gall poszukał obalenia – i znalazł je, ale Malott szybko wrócił na nogi przy ogrodzeniu. Z czasem uciekł z klinczu i walka przeniosła się z powrotem na środek oktagonu.

Nacierający Gall zaatakował kombinacją prostych, wpadając na Malotta – ten przyjął uderzenia, ale zachował spokój, kontrując potężną kombinacją prawego z lewym. Oba uderzenia weszły czysto! Amerykanin runął na deski twarzą! Malott rzucił się za nim z dobitką, zmuszając sędziego do przerwania zawodów.

Dla 30-latka było to trzecie z rzędu zwycięstwo przez skończenie w pierwszej rundzie – i oczywiście pierwsze w oktagonie.

Mickey Gall doznał drugiej kolejnej porażki. Spośród ostatnich czterech walk wygrał tylko jedną.