UFC

(VIDEO) Sędzia nie zauważył klepania, ale kamery pomogły! Carlos Ulberg poddał Da Un Junga na UFC 293!

Carlos Ulberg odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, po niezachwycającym starciu pokonując przez poddanie Da Un Junga w ramach gali UFC 293.

W starciu wieńczącym kartę wstępną gali UFC 293 w Sydney Carlos Ulberg (9-1) pokonał Da Un Junga (15-5-1).

Jung rozpoczął pojedynek od niskich kopnięć, podczas gdy Ulberg polował na te wysokie. Z czasem także i Nowozelandczyk rozpuścił lowkingi. Tempo walki nie było jednak wysokie. Zawodnicy spokojnie czaili się na pojedyncze akcje – głównie kopnięcia lub ciosy proste. Koreańczyk był agresywniejszy, zmuszając Nowozelandczyka do orbitowania przy ogrodzeniu.

Jung zdzielił Ulberga serią czterech aż niskich kopnięć, ale szybko zaliczył deski po serii ciosów ze strony Nowozelandczyka – kombinacji dwóch lewych z krosem. Przetrwał jednak trudne chwile i wrócił na nogi. Tam kontynuował ostrzał wykrocznej nogi Ulberga.

Od początku drugiej odsłony Koreańczyk kontynuował ostrzał wykrocznej nogi rywala – celował jednak na udo, nie na wysokości łydki. Nowozelandczyk hasał do boków, szukając pojedynczych prostych. Uderzeń nie było wiele z żadnej strony. Jung nadal trafiał lowkingami. W wymianie zainkasował jednak dwa mocne ciosy na głowę. Wydawało się, że uderzenia Ulbegra ważą więcej. Twarz Junga była porozbijana. Kolejne jaby wylądowały na głowie Koreańczyka. Miał on problemy z ustawieniem ruchliwego Nowozelandczyka pod własne uderzenia. Jung trafił kolejnymi lowkingami, ale wyłapał kilka kont lewym sierpem oraz jabami.

W trzeciej odsłonie Jung podkręcił tempo, podczas gdy Ulberg zaczął opadać z sił. Koreańczyk zdzielił rywala dobrymi uderzeniami. W poczynania Nowozelandczyka zaczął wkradać się chaos. Spróbował obalenia, aby zwolnić tempo walki – ale bez powodzenia. Po kolejnych wymianach zdołał jednak sfinalizować obalenie. Próbującemu wracać na nogi rywalowi zaszedł za plecy, wykluczając też jego rękę. Spuścił serię uderzeń, a potem poszukał duszenia. Sędzia Herb Dean nie przerwał jednak walki, która dotrwała do syreny końcowej.

Powtórki pokazały jednak, że na 11 sekund przed końcem Koreańczyk poddał pojedynek, dwukrotnie klepiąc. Wynik został zmieniony na wygraną Carlosa Ulberga – piątą z rzędu – przez poddanie.

Po zwycięstwie Nowozelandczyk wyzwał do walki Dominicka Reyesa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button