UFC

(VIDEO) Różnica dwóch klas! Dan Hooker wybronił się przed parterowymi atakami Claudio Puellesa, zmasakrował go w stójce!

Dan Hooker powrócił na zwycięskie tory, podczas nowojorskiej gali UFC 281 rozbijając w pył bezradnego Claudio Puellesa.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 281 w Nowym Jorku Dan Hooker (22-12) zdeklasował Claudio Puellesa (12-3), ubijając Peruwiańczyka w drugiej rundzie.

Hooker dobrze od początku walki dystansował Puellesa różnorodnymi kopnięciami. W pewnym momencie Peruwiańczyk doskonale jednak wkręcił się do nogi Hookera, przez kilkadziesiąt sekund polując na poddanie – atakował skrętówką, atakował balachą na nogę. Nowozelandczyk wybronił się jednak przed wszystkimi atakami i z czasem wrócił na nogi. Tam trafił Puellesa ładnym prostym. Peruwiańczyk nie garnął się do wymian, poszukując zejść do nóg – bez powodzenia.

Od początku drugiej rundy drugiej Hooker zdecydowanie rozdawał karty. Kąsał Puellesa prostymi i kopnięciami, a także krótkimi kombinacjami na korpus i głowę. Dobrze kontrolował dystans, nie dając się przewrócić. Gdy zaś Puelles był bliski wybrania mu nogi, Nowozelandczyk postraszył go gilotyną, neutralizując zagrożenie.

W jednej z wymian Claudio trafił dobrym sierpem, ale Dan nic sobie z tego nie zrobił, zachęcając go do kolejnych uderzeń. Nowozelandczyk zdzielił rywala srogim frontalem na korpus, po którym Puelles przysiadł, w parterze próbując złapać oddech. Hooker pozwolił rywalowi wrócić na nogi, gdzie potraktował go kilkoma uderzeniami, by następnie znów zmasakrować mu schaby smagającym kopnięciem. Puelles z grymasem bólu znów usiadł na deskach. Widząc to, sędzia przerwał zawody.

Hangman przerwał tym samym czarną serię dwóch porażek. Po walce wyraził nadzieję na powrót do oktagonu na okoliczność lutowej gali UFC 284 w Perth.

Passa pięciu kolejnych wiktorii Peruwiańczyka dobiegła końca.