UFC

(VIDEO) Prawdziwa siła techniki się nie boi? „Góra” z „Gry o Tron” w mocnej kulance z Gunnarem Nelsonem!

Kilka lat temu Conor McGregor sprawdził stójkowe umiejętności Hafthora Bjornssona, a teraz parter islandzkiego strongmana przetestował Gunnar Nelson.

Kilka tygodni temu Dustin Poirier wziął się za bary z ważącym 190 kilogramów Brianen Shawem, czterokrotnym mistrzem świata strongmanów, a tymczasem jego śladami podążył właśnie Gunnar Nelson.

Wszystko za sprawą wizyty, jaką w klubie Mjolnir w Rykjaviku, gdzie trenuje na co dzień Gunni, złożył Hafthor Bjornsson – swego czasu najsilniejszy człowiek świata, a także aktor odgrywający rolę Góry z popularnego serialu Walka o Tron.

Ważący 155 kilogramów – mocno zszedł z wagi w ramach przygotowań do kariery bokserskiej – Bjornsson w pierwszej kulance został dość szybko złapany przez lżejszego o około 70 kilogramów Nelsona w balachę, będąc zmuszony do odklepania. Wcześniej został też kilka razy przetoczony.

Jednak przy drugim podejściu wyciągnął wnioski. Znacznie dłużej utrzymywał dominującą pozycję na górze, przewagę siły i masy wykorzystując do unieruchamiania przeciwnika. Nelson wybrał mu co prawda kilka razy rękę do balachy, ale nie był w stanie jej sfinalizować, będąc przygniatanym przez kolosa.

Ostatecznie jednak po dobrych dziesięciu minutach kulanki Nelson znalazł sposób na Bjornssona. Złapał go mianowicie w ciasną gilotynę w stójce, zmuszając rywala do poddania.

Po wszystkim obaj nie szczędzili sobie uprzejmości. Nelson pochwalił Bjornssona za cierpliwość i dobre wykorzystanie swoich atutów – masy i siły. Zwrócił też uwagę, że w kilku sytuacjach kolos zachował się bardzo dobrze, świetnie utrzymując balans. Przyznał, że zmuszony był odpuścić próby balach, bo pod naporem masy Bjornssona aż trzeszczały mu żebra.

Największe wrażenie zrobiła jednak na Gunnarze kondycja Hafthora. Wydawało mu się, że po kilku minutach kulanki będzie on oddychał rękawami, a tymczasem wytrzymał kilkanaście minut.

Bjornsson przyznał z kolei, że przed walką szczerze wierzył, że jego siła i gabaryty okażą się przeszkodą nie do pokonania dla Nelsona – pomimo iż doskonale zdawał sobie sprawę z jego przewagi technicznej. Ocenił też, że Gunni jest znacznie cięższy i trudniejszy do zrzucenia z góry aniżeli jego ważący po około 150 kilogramów koledzy.

Niewidziany w 2020 roku w ogóle w oktagonie UFC Gunnar Nelson zapowiedział, że celuje w powrót do akcji latem. Nie ma za sobą dobre passy – przegrał bowiem dwie ostatnie walki i trzy z ostatnich czterech.

Poniżej pełne nagranie z kulanki Nelsona z Bjornssonem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button