UFC

(VIDEO) 100 kg różnicy! Poirier oddał gigantowi pozycję boczną i spróbował się wydostać!

Dustin Poirier sprawdził się w walce na chwyty z czterokrotnym mistrzem świata strongmanów.

Goszcząc w Denver, były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej UFC Dustin Poirier wziął się za bary z… ważącym około 190 kilogramów Brianen Shawem, czterokrotnym mistrzem świata strongmanów.

Na nagraniu Diament najpierw opowiada Shawowi o elementach stójkowych walki w oktagonie, demonstrując ciosy i kopnięcia, a potem akcja przenosi się do parteru, gdzie obaj biorą się za bary.
Najpierw (ok. 8:00 poniższego nagrania) cięższy o ponad 100 kilogramów Shaw układa się na plecach, a Poirier próbuje skontrolować go z pozycji bocznej. Nie jest co prawda w stanie tego dokonać – Shaw z dziecinną niemalże łatwością wraca na nogi – ale wpina mu się za plecy i na nogach zmusza do odklepania duszenia.
Później natomiast role się odwracają (9:30) – Dustin układa się na plecach, podczas gdy Brian próbuje skontrolować go z pozycji bocznej.

Luizjańczyk wił się jak zły, próbując się wykaraskać, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na morderczą siłę giganta. Skończył na brzuchu, odklepując duszenie.

Ostatnio Diament był widziany w oktagonie w styczniu, rewanżując się Conorowi McGregorowi za porażkę z 2014 roku – znokautował go w drugiej rundzie.
Do akcji Amerykanin powróci 10 lipca, w ramach gali UFC 264 stając do trzeciej konfrontacji z Irlandczykiem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button