Trening MMAUFC

(VIDEO) Od oktagonowego rębajły do chyżonogiego bitnika? Paulo Costa pochwalił się nowym stylem walki!

Wygląda na to, że w kolejnym występie Paulo Costa zaprezentuje nowy styl walki, którego migawki przemycił w mediach społecznościowych.
Były pretendent do złota wagi średniej UFC Paulo Costa zawsze słynął z bezkompromisowego stylu walki. Brazylijczyka wyróżniała niechęć do oddawania pola, potężne sierpowe, atomowe kopnięcia na głowę i korpus. Poszukiwał rozstrzygnięcia każdym niemal uderzeniem.

Niewykluczone jednak, że tamten Borrachinha już nie wróci. W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Sherdog.com, Paulo Costa zapowiedział bowiem przebranżowienie się z kowadłorękiego rębajły w rębajłę chyżonogiego.
– Będę zupełnie innym zawodnikiem – zapowiedział. – Nadal bardzo eksplozywnym i bardzo szybkim, ale jednocześnie będę bardzo lotny na nogach, aby szybko doskakiwać i odskakiwać. Wykorzystam przeciwko kolejnemu rywalowi swój cały arsenał.

Na tym jednak nie koniec, bo Brazylijczyk podzielił się w mediach społecznościowych migawkami ze sparingów, które pod pewnym względem obrazują nowy styl walki. Jak widać poniżej, Costa porusza się żwawiej na nogach, krótkimi podskokami kontroluje dystans, a chwilami obniża nawet ręce, jakby brał udział w zawodach karate.

Paulo Costa rozpoczął przygodę z UFC w 2017 roku, serią pięciu zwycięstw – między innymi z Yoelem Romero i Uriahem Hallem – torując sobie drogę do pojedynku o tytuł mistrzowski. We wrześniu 2020 roku został jednak rozbity w pył przez Israela Adesanyę.

Po rocznej przerwie Borrachinha powrócił do akcji w październiku ubiegłego roku, przegrywając na pełnym dystansie z Marvinem Vettorim.

31-latek celuje w kolejne starcie latem. Od dłuższego czasu wyzywa do walki Dereka Brunsona, ale ten zainteresowania bitewnymi usługami Brazylijczyka nie przejawia. Przejawia je za to sposobiący się do powrotu po prawie 3-letniej absencji Luke Rockhold – i Borrachinha nie wyklucza takiej konfrontacji.
Ostatnio sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu 185 funtów Paulo Costa wyraził też gotowość do zastąpienia kontuzjowanego Roberta Whittakera w starciu z Marvinem Vettorim podczas czerwcowej gali UFC 276.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button