Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

(VIDEO) Nieprzepisowe kolano na głowę! Bartosz Leśko wygrał przez dyskwalifikację na ACA 128!

Ibragim Magomedov rozdawał karty w walce z Bartoszem Leśko, ale zdzielił Polaka nieprzepisowym kolanem na głowę, przegrywając przez dyskwalifikację.

Bartosz Leśko (11-1-2) pokonał niezwykle mocnego Ibragima Magomedova (7-2) podczas gali ACA 128 w Mińsku. Polak nie potrafił co prawda znaleźć odpowiedzi na zapaśniczo-parterowe szlify Dagestańczyka, ale… Wygrał przez dyskwalifikację.

Przeplatając ustawienie klasyczne z odwrotnym, Leśko wywarł presję, zmuszając Magomedova do krążenia przy ogrodzeniu. Dagestańczyk skarcił Polaka ładnym prawym, następnie przechodząc do obalenia. Przewrócił Bartosza, stabilizując pozycję i neutralizując próbę kimury ze strony naszego zawodnika.

Kilka uderzeń spadło na głowę Leśki. Pola próbował wracać na nogi, ale Dagestańczyk mocno uwiesił się u jego bioder z klamrą, raz za razem zaciągając go z powrotem na dół. Zza pleców okolicznościowo rąbał Leśkę uderzeniami na głowę i kolanami na korpus.

Jednak w pewnym momencie widząc, że Polak podniósł się z kolan, Magomedov zdzielił go mocnym kolanem na głowę. Rzecz jednak w tym, że Leśko nadal opierał jedna dłoń na macie, wobec czego atak ten był nieprzepisowy.

Leśko do walki już nie wrócił. Siedział przy ogrodzeniu przez kilkadziesiąt sekund, podczas gdy z narożnika nawoływano: „Czekaj, czekaj. Nie wstawaj, nie wstawaj. Dyskwalifikacja”. I nie wstał. Wygrał przez dyskwalifikację, bo sędziowie ocenili faul Magomedova jako intencjonalny.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Bilans Bartosza Leśki w ACA wynosi tym samym 2-0.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button