UFC

(VIDEO) Latające kolana przesądziły! Joaquim Silva znokautował Jessego Ronsona!

Joaquim Silva powrócił na zwycięskie tory, pokonując w Las Vegas Jessego Ronsona.

Joaquim Silva (12-3) odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, nokautując Jessego Ronsona (21-12) podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

W pierwszej rundzie zawodnicy toczyli taktyczny kickbokserski bój. Odrobinę skuteczniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia był Kanadyjczyk, ale całą przewagę stracił w końcówce, inkasując od zmieniającego ustawienie na odwrotne Brazylijczyka kilka srogich ciosów oraz kolano, po którym zaliczył nawet deski, będąc uratowanym przez syrenę kończącą pierwsze pięć minut.

W drugiej rundzie Kanadyjczyk znów przez jakiś czas wydawał się skuteczniejszy, ale gdy tylko Silva zmieniał ustawienie na odwrotne, notował sukcesy – trafiał ciosami prostymi, sierpami, polował na latające kolana.

I właśnie latającym kolanem z odwrotnego ustawienia posłał Ronsona na deski, rzucając się za nim z kanonadą uderzeń. Kanadyjczyk tylko chronił głowę, nie wyrażając woli dalszej walki, wobec czego sędzia przerwał zawody.

Joaquim Silva powrócił tym samym na drogę zwycięstw po dwóch ostatnich porażkach, prawdopodobnie ratując się tym samym przed zwolnieniem z UFC.

Dla Jessego Ronsona była to druga przegrana z rzędu.