(VIDEO) Koncert Romana Szymańskiego! Zdemolował Mateusza Legierskiego!

Kapitalnie dysponowany Roman Szymański splamił w Gliwicach nieskazitelny dotychczas bilans Mateusza Legierskiego.
Roman Szymański (15-6) zadał pierwszą w karierze porażkę Mateuszowi Legierskiemu (7-1), deklasując Dynamit podczas gali KSW 65 w Gliwicach.
Szymański szybko wpadł w klincz, poszukując obalenia – i dopiął swego. Lądując na plecach, Legierski spróbował trójkąta, ale Szymański spokojnie się uwolnił, stabilizując pozycję w gardzie. Z góry Roman skupiał się na kontroli, podczas gdy Mateusz kręcił się, szukając poddania lub przetoczenia.

Szymański zrzucił kilka uderzeń z góry. Nie był jednak szczególnie aktywny z góry, wobec czego sędzia podniósł walkę. Na górze Roman zdzielił Mateusza lowkingami na łydkę, następnie idąc dynamicznie po obalenie – i ponownie położył młodziana na plecach, z gardy przedzierając się z czasem do półgardy. Zaczaił się na trójkąt rękami, ale Legierski zażegnał niebezpieczeństwo.

Szymański przedarł się do pozycji bocznej, ale w kotle Legierski świetnie się uwolnił, zachodząc w klinczu nonszalancko broniącemu się rywalowi za plecy. Szymański pomógł sobie chwytem za siatkę. Walka utrzymała się w klinczu.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-8 Szymański

Legierski zaczął drugą rundę agresywnie. Szymański trafił prostym, poprawił niskim kopnięciem na łydkę. Mateusz spróbował podobnego, ale tylko na to czekał Szymański, kontrując obaleniem na środku klatki.Roman kontrolował przeciwnika z gardy, a ten próbował ściągać go, aby zneutralizować ofensywę. Kilka dobrych uderzeń doszło głowy Mateusza. Legierski nie miał pomysłu na to, jak wrócić na nogi. Szymański dobrze go kontrolował, okolicznościowo zrzucając uderzenia. Roman przeszedł do półgardy. Kilka dobrych ciosów wylądowało na głowie Mateusza.

Szymański zaczaił się na trójkąt rękami, ale nie miał możliwości do jej sfinalizowania. Pozostał w półgardzie, atakując krótkimi ciosami i łokciami. Kolejne uderzenia spadły na głowę Legierskiego! I następne! Mateusz nie bronił się, jak Pan Bóg przykazał! Widząc to, sędzia przerwał zawody!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN
Dla Romana Szymańskiego było to drugie zwycięstwo z rzędu, którym powraca w okolice rozgrywki mistrzowskiej w wadze lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

KSW 65: Khalidov vs. Soldić – wyniki, relacja i punktacja na żywo od 19:00

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply