(VIDEO) Khabib znów turbuje ludzi!

Formalnie nadal zasiadający na tronie wagi lekkiej UFC, a nieformalnie emerytowany Khabib Nurmagomedov nie zwalnia tempa, szlifując formą i pomagając kolegom w przygotowaniach do walk.

Urzędujący nadal mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov od dawna powtarzał, że treningi to stały element jego codziennej rutyny, który nigdy nie ulegnie zmianie. Pomagają mu bowiem nie tylko od strony fizycznej, ale przede wszystkim mentalnej.

I rzeczywiście – na horyzoncie próżno szukać jakiejkolwiek walki, a i dalsza sportowa kariera Dagestańczyka stoi pod wielkim znakiem zapytania, ale… Trening to cały czas żelazny punkt dnia. Teraz zresztą Khabib pełni w swoim dagestańskim teamie nieco inną rolą – po zeszłorocznej śmierci ojca Abdulmanapa Nurmagomedova przejął bowiem obowiązki trenerskie, dzieląc je z doświadczonym Shamilem Zavurovem.

W najnowszym nagraniu, które zostało opublikowane na profilu Dagestańczyka na You Tube, pokazano migawki z treningów oraz sparingów dagestańskiej ekipy, dowodzonej właśnie przez Khabiba. Wszystko w prywatnym klubie mistrza w jego domu w Dagestanie.
Treningi podporządkowane były przede wszystkim trzem niepokonanym zawodnikom, którzy niebawem stoczą swoje pojedynki – rywalizującemu w wadze średniej Imamshafiemu Alievowi (4-0), który wejdzie do klatki już 16 stycznia na połączonej gali organizacji UAE Warriors i EFC, Umarowi Nurmagomedovowi (12-0), który 23 stycznia wystąpi na UFC 257, oraz Usmanowi Nurmagomedovowi (11-0), który 26 lutego zadebiutuje pod sztandarem Bellatora. Podczas wspomnianej łączonej gali UAE Warriors/EFC do klatki wejdą jeszcze dwaj inni zawodnicy z ekipy Dagestańskiego OrłaSaygid Izagakhmaev (17-1) oraz wspomniany Shamil Zavurov (38-6-1).

Na wspomnianym nagraniu pokazano między innymi sparing wspomnianych Imamshafiego oraz Usmana. Ten ostatni już w pierwszych jego sekundach potraktował rywala przypadkowym kopnięciem w krocze. Podczas gdy Imamshafi dochodził do siebie, wykrzywiając twarz w grymasie bólu, Usman nie mógł powstrzymać śmiechu, szczerząc zęby do kamery.

Przyglądający się wszystkiemu Khabib pokiwał tylko głową z niedowierzaniem.– Nie popieram tego – powiedział żartobliwie, a zapytany, czy za faul należy odjąć punkt Usmanowi, zaprzeczył. – Nie można tego robić na samym początku. Można tylko dać ostrzeżenie. Mocne ostrzeżenie.

Khabib oczywiście nie tylko przyglądał się sparingom, instruując kolegów, ale też sam wziął się z nimi za bary. Sparował między innymi z Usmanem czy Umarem, tego pierwszego raz nawet efektownie obalając.

W najbliższych dniach rozstrzygnie się sportowa przyszłość Dagestańskiego Orła. W Abu Zabi spotka się bowiem ze sternikiem UFC Daną Whitem, który spróbuje uchylić mu nieba, aby przekonać go do powrotu.
Jednak narracja uskuteczniana od października zeszłego roku – tj. od czasu gdy pokonał Justina Gaethje – przez Khabiba Nurmagomedova może sugerować, iż amerykańskiego promotora czeka ciężka przeprawa. Dagestańczyk jak mantrę powtarza bowiem, że powrotem do oktagonu zainteresowany nie jest.

Całe nagranie z treningów poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply