UFC

(VIDEO) Frontal z piekieł! Marlon Vera znokautował Frankiego Edgara!

Marlon Vera uczynił ważny krok w kierunku mistrzowskiej rozgrywki w wadze koguciej, efektownie nokautując Frankiego Edgara.

Marlon Vera (20-7-1) popisał się fantastycznym nokautem, w trzeciej rundzie frontalnym kopnięciem na głowę kończąc Frankiego Edgara (24-10-1) podczas gali UFC 268 w Nowym Jorku.

Po dwóch minutach szermierki w stójce – Edgar był aktywniejszy, trafiając krótkimi kombinacjami pięściarskimi na korpus i głowę częściej – Amerykanin przeniósł walkę do parteru, trzymając Verę na plecach do końca rundy. Z góry atakował intensywnie łokciami i ciosami, ale Ekwadorczyk odgryzał mu się łokciami z pleców. Trafił też kilkoma mocnymi upkickami, gdy były mistrz wagi lekkiej podniósł pozycję.

Nieco ponad minutę potrzebował Edgar na położenie Very na plecach w drugiej rundzie. Tym razem jednak Ekwadorczyk po minucie zdołał wrócić na nogi, tam wywierając sporą presję. Amerykanin poszukał kolejnego obalenia, ale Vera wybronił się. W stójce Edgar hasał do boków, szukając krótkich szarży pięściarskich. Chito wyraźnie przejął jednak stery walki w woje ręce – kąsał rywala kopnięciami na korpus, rozpuszczał ręce, szukał latających kolan. W poczynania Amerykanina wdawało się coraz więcej chaosu. W ostatnich sekundach prawie zaliczył deski po krótkim łokciu.

W trzeciej rundzie Vera wywar duża presję, zmuszając rywala do mocnego orbitowania. Edgar tu i ówdzie doskakiwał z intensywnymi kombinacjami. Napór ze strony Ekwadorczyka, który dobrze też wybronił się przed próbami zapaśniczym rywala, nie ustawał.

Vera regularnie kąsał też Edgara srogimi smagającymi kopnięciami na korpus, które… Ustawiły nokaut! W końcu bowiem Marlon trafił fantastycznym frontalem na szczękę, posyłając Amerykanina na deski. Serią uderzeń dopełnił dzieła zniszczenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

https://twitter.com/SamPixelsMMA/status/1457192635597271045?s=20
https://twitter.com/ChillemThreebo/status/1457192790979448833?s=20

Marlon Vera wygrał tym samym drugą walkę z rzędu i trzecią w ostatnich czterech występach. Dla 40-letniego już Frankiego Edgara była to druga kolejna porażka przez nokaut.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button