Bellator

(VIDEO) Fedor Emeliananko rozbity w ostatniej walce w karierze!

Legendarny Fedor Emelianenko zakończył karierę kolejną porażką z rozdającym karty w wadze ciężkiej Bellatora Ryanem Baderem.

W pojedynku wieńczącym galę Bellator 290 w Inglewood toczący pożegnalne starcie Fedor Emelianenko (40-7) ponownie przegrał z mistrzem kategorii ciężkiej Ryanem Baderem (31-7).

Bader rozpoczął walkę żwawo, stosując wiele przyruchów. Prawy prosty Fedora przeszył powietrze. Dobry jab Amerykanina. Prawy sierp mistrza doszedł celu, choć Rosjanin uchronił się przed obaleniem.

Elektryczny Amerykanin rozdawał karty szybkościowo – unikał bitych z pełną mocą uderzeń Emelianenki, trafiając go sierpami, między innymi bezpośrednim lewym. W ostrej wymianie Amerykanin posłał Rosjanina na deski mocnym prawym. Rzucił się za nim do skończenia ale Fedor przetrwał początkowe ataki.

Darth utrzymał się jednak na górze, skąd bombardował Rosjanina uderzeniami, mocno go rozbijając. Na twarzy legendy pojawiły się pierwsze rozcięcia.

46-latek spróbował się wykaraskać, ale Amerykanin świetnie wykluczył jego rękę dagestańskimi kajdanami, kontynuując ostrzał unieruchomionego przeciwnika. W końcu sędzia zlitował się nad niemiłosiernie okładanym Rosjaninem.

Fedor Emelianenko to były mistrz wagi ciężkiej legendarnej organizacji PRIDE, który rozpoczął zawodową karierę w 2000 roku, pierwszą dekadę startów zamykając z fantastycznym bilansem 31-1. Jedynej porażki – kontrowersyjnej i później zresztą brutalnie pomszczonej – doznał w starciu z Tsuyoshi Kosaką z uwagi na rozcięcie po nieprzepisowym łokciu.

Po raz pierwszy Rosjanin zawiesił rękawice na kołku w 2012 roku, ale bez MMA wytrzymał tylko trzy lata. Pod sztandarem Bellatora stoczył siedem walk, z których żadna nie wyszła poza pierwszą rundę – wygrał cztery, przegrał trzy.

W klatce Bellatora Rosjanina pożegnali między innymi Royce Gracie, Randy Couture, Josh Barnett, Chuck Liddell czy Renzo Gracie.

Cała walka poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button