UFC

(VIDEO) Dustin Stoltzfus skończył w drugiej rundzie Punahele Soriano na UFC Austin

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Austin Dustin Stoltzfus pokonał faworyzowanego Punahele Soriano.
W starciu, na szali którego mogło znajdować się utrzymanie w UFC, Dustin Stoltzfus (15-5) pokonał Punahele Soriano (9-4) przez poddanie w drugiej rundzie.
Zawodnicy rozpoczęli od ostrych wymian. Soriano polował na kontrujące lewe sierpowe, podczas gdy Stoltzfus odpowiadał frontalami na korpus i kopnięciami na kolano. Obaj zawodnicy mieli dobre momenty, ale to Hawajczyk był agresorem. Stoltzfus spróbował obalenia, ale Soriano świetnie się wybronił, trafiając jeszcze rywala mocnym sierpem na rozerwanie.

W dystansie Dustin zaczął notować sukcesy, łapiąc dobry rytm walki – kilka ciosów wylądowało na głowie Soriano. Stoltzfus trafiał też regularnie kopnięciami na korpus – frontalnymi i okrężnymi. Soriano czaił się na kontry, ale inkasował znacznie więcej uderzeń. Został też na moment obalony.

Kilka jednak razy Soriano fantastycznie skontrował Stoltzfusa srogimi lewymi sierpowymi i krzyżowymi. Wyraźnie zachwiały one Dustinem. Jednak w samej końcówce to Stoltzfus posłał rywala na deski, trafiając ślicznym prawym krzyżowym.

W drugiej odsłonie tempo walki nieco spadło. Soriano nadal czaił się przede wszystkim na lewe krzyżowe w kontrze. Stoltzfus był nieco aktywniejszy i skuteczniejszy. W końcu zaprzągł do działania zapasy, efektownie przewracając Hawajczyka. Ten z czasem wrócił na nogi, ale Stoltzfus ponownie go przewrócił. Na dole zaszedł Soriano za plecy, gdzie zaatakował duszeniem. Hawajczyk bronił się przez kilkanaście sekund, ale w końcu zmuszony był poddać walkę.Dustin Stoltzfus powrócił tym samym na zwycięskie tory po zeszłorocznej ekspresowej porażce z Abusem Magomedovem. Jego bilans w oktagonie UFC wynosi 2-4.

Dla Punahele Soriano była to druga z rzędu przegrana i czwarta w ostatnich pięciu wytępach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button