Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

(VIDEO) Daniel Omielańczuk rozbity w pył przez Evgenya Goncharova na ACA 128

Daniel Omielańczuk wraca z Mińska na tarczy – w wyróżnionej walce ACA 128 Polak został zdominowany przez Evgenya Goncharova.

W walce wieczoru gali ACA 128 w Mińsku Daniel Omielańczuk (25-11-1) przegrał ze świetnie dysponowanym byłym mistrzem wagi ciężkiej Evgenyem Goncharovem (16-3) przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Daniel rozpoczął agresywniej, atakując serią niskich kopnięć. Trafił prawym prostym, podczas gdy Goncharov poszukał kontrującego sierpa. Nasz zawodnik wywierał presję, szukając kombinacji 1-2, ale zainkasował srogą kontrę sierpowym, po której zatańczył na nogach, z trudem okiełznując błędnik.

Rosjanin poczuł się pewniej, nie oddając tak ochoczo pola. Jednak doszedłszy do siebie, Daniel zdzielił go kilkoma dobrymi lowkingami na wysokości łydki. Goncharov odpowiedział frontalem na korpus, podczas gdy Omielańczuk spróbował kopnięcia na głowe.

W jednej z wymian Goncharov stracił równowagę, a gdy próbował wracać na nogi, Polak rzucił się na niego. Jednak w kotłowaninie to Rosjanin odnalazł się lepiej, kończąc na górze, w półgardzie, na około trzy minuty przed końcem otwierającej walkę rundy.

Z góry Goncharov skupiał się na kontroli, choć przemycił kilka mocnych uderzeń. Daniel zdołał zdystansować rywala, strasząc atakiem na nogę. W rezultacie wrócił na nogi, następnie rozrywając klincz.

W stójce do końca rundy nie wydarzyło się wiele. Wydawało się, że Rosjanin był odrobinę skuteczniejszy.

Daniel rozpoczął drugą rundę od kopnięć na korpus i nogę klasycznie ustawionego rywala. Rosjanin kapitalnie zamarkował ciosy, efektownie i efektywnie schodząc Polakowi do nóg i układając go na plecach.

Omielańczuk walczył otwartą gardą, szukając okazji do powrotu na nogi. Goncharov dobrze jednak kontrolował go z góry, uderzenia na korpus przeplatając z tymi na głowę. Walka nie układała się dobrze dla polskiego zawodnika…

Evgeny przeszedł do półgardy, męcząc Daniela krótkimi łokciami na głowę. Polak nie miał pomysłu na to, jak wydostać się z trudnej pozycji. Próbował dystansować, próbował się kleić, próbował krótkich uderzeń z pleców, ale Rosjanin był niezwykle ciasny z góry, nieustannie też dręcząc reprezentanta WCA krótkimi uderzeniami i łokciami. Minuta do końca drugiej rundy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kolejny łokieć spadł na głowę rozbitego już Omielańczuka. Polak próbował się skręcić, ale bez powodzenia. Goncharov zagroził mu trójkątem rękami, następnie spuszczając kilka mocnych bomb z góry. W ostatnich sekundach Omielańczuk został unieruchomiony w żółwiu, przyjmując kanonadę uderzeń na głowę.

Już w pierwszej akcji trzeciej rundy Rosjanin ostro i dynamicznie zszedł do nóg Polaka, kładąc go na plecach. Omielańczuk spróbował gilotyny i wydawało się, że być może wróci na nogi, ale w kotle ponownie to Goncharov wypadł lepiej, lądując na górze. Zaszedł Danielowi za plecy przy ogrodzeniu, mocno Polaka rozbijając.

Unieruchomiony w żółwiu przy ogrodzeniu, Daniel nie miał sił, aby uciec. Zasłaniał tylko głowę, inkasując kolejne bomby ze strony Rosjanina. W końcu widząc, że nic tutaj raczej już się nie zmieni, sędzia przerwał zawody.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Bilans walk 39-letniego Polaka pod sztandarem czeczeńskiej organizacji wynosi 6-3. Jego szanse na powrót do mistrzowskiej rozgrywki w wadze ciężkiej mocno spadły.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button