UFC

(VIDEO) Czeczeńskie linie lotnicze w akcji! Khamzat Chimaev popisał się fantastycznym rzutem w walce z Jackiem Hermanssonem!

Khamzat Chimaev stoczył zapaśniczy bój z rywalizującym na co dzień w kategorii średniej Jackiem Hermanssonem.
Robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev dopisał do swojego bilansu kolejne zwycięstwo – ale tym razem w osobliwych okolicznościach i niecodziennej scenerii.

Czeczeński Wilk wziął się bowiem za bary z Jackiem Hermanssonem w ramach gali Bulldog Fight Night 9 w Goteborgu. Dosłownie wziął się za bary, bo walka rozegrała się na zasadach zapasów w stylu wolnym – tyle że w klatce.
Starcie odbyło się na dystansie dwóch 3-minutowych rund w limicie 187 funtów.

Już w pierwszej akcji pojedynku – zanim organizatorzy w ogóle zdążyli przedstawić obu zawodników – Chimaev kapitalnie wykluczył rękę rywala, chwytając podchwyt, by następnie ślicznym haczeniem cisnąć Szwedem o deski.

Podobnej akcji spróbował później raz jeszcze, tyle że z podwójnych nachwytów – a to po wybronieniu próby obalenia ze strony Jokera.

https://twitter.com/Grabaka_Hitman/status/1461796686892838919?s=20

W drugiej rundzie czeczeński Wilk nie był tak ofensywnie usposobiony, skupiając się przede wszystkim na defensywie. Hermansson próbował odrobić straty z pierwszej rundy, ale nie był w stanie – pomimo kilku mocnych prób.Ostatecznie sędziowie wskazali na Khamzata Chimaeva. Poniżej cała walka.

Przygodę z zapasami Czeczen rozpoczął w wieku pięciu lat. Przeprowadziwszy się do Szwecji, w latach 2016-2018 zdobywał tam mistrzowskie tytułu w zapasach w stylu klasycznym w kategoriach do 86 i do 92 kilogramów.
Jack Hermansson przygodę ze sportami walki rozpoczął od zapasów – ale w stylu klasycznym. Później trenował też Muay Thai i inne dyscypliny.

Po walce z oboma zawodnikami przeprowadzono krótkie wywiady. Dopytywany o potencjalne starcie z Gilbertem Burnsem, które wedle nieoficjalnych doniesień, jest wstępnie planowane na styczeń, Czeczen stwierdził, że jest gotowy na każdego przeciwnika.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Z kolei Jack Hermansson wyraził nadzieję na powrót w styczniu, zdradzając, że toczą się rozmowy w sprawie pojedynku z Seanem Stricklandem. Szwed zapewnił, że jest nim ze wszech miar zainteresowany. Zaprosił też Khamzata Chimaeva do rewanżu – ale na zasadach submission grapplingu.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button