KSWPolskie MMA

(VIDEO) Ciężki, twardy bój weteranów! Michał Materla ubił Kendalla Grove’a!

Nie miał łatwej przeprawy zaprawiony w bojach Michał Materla w rewanżowym starciu z Kendallem Grove na szczecińskiej gali KSW 78.
W walce wieczoru gali KSW 78 w Szczecinie zaprawiony w bojach Michał Materla (32-9) po trudnym, chwilami chaotycznym, toczonym momentami w zwolnionym jakby tempie starciu ponownie pokonał Kendalla Grove (24-19), tym razem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Materla rozpoczął od dobrych uderzeń w kontrze na lowkinga. Chwilę potem sam trafił lowkingiem. Wymiana! Grove trafia, zachwiał się delikatnie Polak! Dobre ciosy Hawajczyka znów doszły głowy polskiego zawodnika. Lowking za lowking!

Kolejna dobra akcja Grove’a, który trafił kombinacją sierpów. Chwilę potem skontrował ładnym podbródkiem. Nieudana szarża Materli. Grove wyraźnie sprawniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia. Polak wolny. W końcu trafił podwójnym lewym.
Dobre akcje Polaka. Kiwkami utorował sobie drogę do prawego. Grove odpowiedział jednak podbródkiem. Nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu polskiego zawodnika. Grove zaatakował prostymi – i trafił. Michał skontrował latające kolano w wykonaniu Hawajczyka.

Materla polował na uderzenia na korpus, przeplatając je z tymi na górę. Dobre akcje naszego zawodnika. Znów świetnie trafił. Jednak Grove nie pozostawał mu dłuzny, a po każdym niemal ciosie Hawajczyka Polak zastygał na moment w bezruchu, jakby delikatnie oszołomiony. Michał znów poszukał obalenia, ale Kendall z łatwością się wybronił. W końcówce obaj zawodnicy trafili prostymi. Materla wywierał presję.

Polak wywarł presję od pierwszych sekund drugiej rundy. Trafił kilkoma prostymi, ale zainkasował też sporo kontr. Jednak niewiele sobie z tego robiąc, ochoczo rozpuszczał sierpy, jednym z nich wstrząsając Grovem! Ten zatańczył na nogach, jeszcze się poślizgnął – i wylądował na deskach! Materla ruszył za nim, ale również się poślizgnął. Ostatecznie wylądował w półgardzie, ale Hawajczyk szybko odzyskał gardę. Z czasem Grove zrzucił z siebie Materlę, a ten pozostał na nogach. Sędzia podniósł walkę.

Grove szybszy, skuteczniejszy w stójce. Trafiał długimi prostymi, polował na kontrujące podbródki. Jednak charakterny szczecinianin nadal nacierał. Zbierał ciosy, ale szedł do przodu, szukając bomb. I w końcu dopiął swego, trafiając sierpem! Rzucił się na naruszonego Hawajczyka z kolejnymi uderzeniami! Grove padł na deski, układając się w pozycji embrionalnej, podczas gdy Materla zaatakował łokciami! Widząc, że Hawajczyk nie przejawia gotowości do dalszej walki, sędzia przerwał zawody.W wywiadzie udzielonym po walce Michał Materla zdradził, że borykał się przed galą z bardzo poważnymi kontuzjami – uszkodzoną, niesprawną kompletnie prawą ręką oraz przepukliną w kręgosłupie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Dla Michała bardzo dobry pojedynek na powrót do startów po tak ciężkim nokaucie od Pudzilli. Nabierze pewności siebie i trochę mocy mu jeszcze wróci. Powinien z Cezarym Kęsikiem teraz zawalczyć.

Dodaj komentarz

Back to top button