UFC

(VIDEO) Ariane Lipski zdominowana i rozbita przez Antoninę Shevchenko

Rozdająca swego czasu karty w wadze muszej KSW Ariane Lipski przegrała w Las Vegas z Antoniną Shevchenko.

Ariane Lipski (13-6) została zdominowana zapaśniczo i parterowo przez Antoninę Shevchenko (9-2) podczas gali UFC 255 w Las Vegas, przegrywając przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Ostre wymiany na otwarcie walki. Obie zawodniczki trafiły soczystymi sierpami, odczuwające te uderzenia. Walka przeniosła się do klinczu. Shevchenko ustawiła Lipski plecami na siatce, tam kontrolując ją i okopując kolanami.

Z czasem Brazylijka odwróciła pozycję, szukając obalenia. Shevchenko zdołała się jednak wybronić, ponownie ustawiając Lipski plecami na ogrodzeniu. Antonina w końcu efektownym rzutem przewróciła rywalkę, zagrażając jej dźwignią na kark – choć jednocześnie ryzykując oddanie pleców. Ostatecznie ułożyła jednak Lipski na plecach przy ogrodzeniu. Tam utrzymała rywalkę do końca rundy, trafiając też kilkoma dobrymi uderzeniami.
Lipski rozpoczęła drugą rundę lepiej, trafiając dwa razy soczystymi sierpami. Shevchenko poszukała obalenia z klinczu, lądując po kotłowaninie na górze. Kirgizka kontrolowała Brazylijkę z góry, trafiając dobrymi uderzeniami. Dominowała. Lipski była bezradna. Kolejne uderzenia lądowały na jej głowie.

Shevchenko przedarła się do dosiadu, bombardując bezradną Lipski ciosami z góry. Brazylijka oddała plecy, ale nadal inkasowała uderzenie za uderzeniem. Sędzia zaczął nawoływać Lipski o poprawienie pozycji, ale Brazylijka nie była w stanie tego zrobić, poświęcając się w pełni trzymaniu gardy, na którą spadały kolejne uderzenia. Sędzia w końcu przerwał zawody.https://twitter.com/ImShannonTho/status/1330329996901163013?s=20

Antonina Shevchenko powraca tym samym na zwycięskie tory po porażce z Katlyn Chookagian. Jej aktualny bilans w UFC wynosi 2-2.

Seria dwóch zwycięstw Ariane Lipski dobiegła końca. Spośród pięciu walk pod sztandarem amerykańskiego giganta była mistrzyni KSW wygrała dwie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button