UFC

(VIDEO) Aljamain Sterling ubił kontuzjowanego TJ-a Dillashawa!

Bez zmian na tronie wagi koguciej – Aljamain Sterling pokonał w Abu Zabi TJ-a Dillashawa.
W co-main evencie gali UFCM 280 w Abu Zabi Aljamain Sterling (22-3) po raz drugi obronił pas mistrzowski wagi koguciej, pokonując TJ-a Dillashawa (17-5).
TJ rozpoczął bardzo lekko na nogach, sprawnie hasając do lewej i prawej. Szybko jednak Sterling przechwycił próbę kopnięcia ze strony rywala, przenosząc walkę do parteru. Dillashaw kotłował się, ale bez powodzenia. Ba! Jego twarz co chwilę wykrzywiała się w grymasie bólu. Najprawdopodobniej doznał jakiejś kontuzji, prawdopodobnie ręki.

Mistrz kontrolował pretendenta, rozbijał, zagrażał duszeniami. Dillashaw nie składał jednak broni, cały czas walcząc o wydostanie się z fatalnej pozycji. Jamajczyk zasypywał go gradem uderzeń, będąc bliskim ubicia Amerykanina. Ten jednak przetrwał piekielnie trudne chwile, wracając nawet z czasem na nogi.

Tam okazało się, że Dillashawowi wypadł bark, ewentualnie doszło do uszkodzenia obojczyka. Sterling przewrócił rywala, znów okładając go uderzeniami. TJ przetrwał jednak do syreny kończącej pierwsze pięć minut. W przerwie trener próbował nastawić swojemu podopiecznemu bark. Wydawało się, że rzeczywiście coś się poprawiło.

Po niespełna minucie drugiej odsłony, w której Dillashaw uderzał przede wszystkim zdrową ręką – Sterling z łatwością przeniósł walkę do parteru. Tam metodycznie pracował nad przejściem pozycji. W kotle mistrz zaatakował anakondą, ale TJ przetrwał, wracając na nogi. Ponownie jednak wydawało się, że problemy z barkiem powróciły.Funk Master ponownie z łatwością przewrócił kontuzjowanego Dillashawa, przedzierając się za jego plecy. Rozpłaszczywszy TJ-a na brzuchu, zasypał go gradem uderzeń, nie dając sędziemu wyboru – walka została przerwana!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Aljamain Sterling obronił tym samym po raz drugi tytuł mistrzowski w kategorii koguciej.

W wywiadzie po walce TJ Dillashaw zdradził, że urazu barku nabawił się podczas obozu przygotowawczego. Kontuzja ta miała mu się notorycznie odnawiać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button