Biznes MMA UFCKSWPolskie MMA

Viaplay ogłosiło plany wycofania się z Polski – co dalej z KSW?

Streamingowy gigant ze Szwecji, firma Viaplay, ogłosiła plany wycofania się z kilku rynków, w tym polskiego.

Gdy kilka tygodni temu gruchnęła informacja, iż w wyniku aktualizacji prognoz finansowych akcje klasy B spółki Viaplay na giełdzie w Sztokholmie spadły aż o 60% do rekordowo niskiego poziomu, współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zapewniał, że wszystko jest pod kontrolą, jeśli chodzi o współpracę ze szwedzkim gigantem.

– Nie ma się czego obawiać na tą chwilę – powiedział polski promotor w rozmowie z Fansportu.pl. – Wiadomo, że jeżeli jesteś spółką giełdową, to jakiekolwiek ruchy wewnątrz organizacji powodują, że inwestorzy mogą w przeróżny sposób zareagować. Ta sytuacja dotyczyła właśnie tych ruchów giełdowych i odejścia jednej z czołowych osób.

– Powiem wam tyle, że właściwie dla nas i w ogóle dla ludzi sportu facet, który zarządzał tym, odszedł już jakiś czas temu po prostu i to nic nie wpłynęło. Tylko nie zwrócili na to uwagi fani, Reuters, bo po prostu nie było takiego mocnego tąpnięcia.

– Jak też rozmawiałem wewnętrznie, to też różne spekulacje, może ktoś po prostu chciał dobrze na tym spadku zarobić. Ciężko mi się odnieść.

– Mogę tylko zagwarantować państwu, że po pierwsze – nasz kontrakt z Viaplay, w ogóle sytuacja Viaplay w Polsce jest bardzo stabilna, a my szczególnie jako KSW jesteśmy takim koniem pociągowym. Widziałeś wyniki…

Tymczasem w czwartek w związku z niższymi od prognozowanych wynikami – zarówno pod kątem finansowym, jak i liczby subskrybentów – szwedzki potentat ogłosił plany wycofania się z kilku rynków – między innymi amerykańskiego, brytyjskiego oraz polskiego. Firma zamierza skoncentrować swoją działalność na rynkach skandynawskim oraz holenderskim, inwestując też w swój projekt Viaplay Select. Zapowiedziano ograniczenie zatrudnienia o 25%.

W ciągu ostatniego kwartału liczba subskrybentów Viaplay spadła o milion. Obecnie wynosi około 6,6 mln, co oznacza powrót do stanu z trzeciego kwartału 2022 roku. Co ciekawe, w Polsce subskrybentów jednak przybyło – i to pomimo podwyżki ceny miesięcznej subskrypcji z 34 PLN do 55 PLN.

Firma zapowiedziała, że inwestycje na rynkach, z których zamierza się wycofać – w tym polskim – „zostaną ograniczone, sprzedane lub podzielone z partnerami”. Horyzont czasowy dotyczący zamierzonych przez Viaplay działań nie został jednak jednoznacznie określony.

Jak plany te szwedzkiego giganta odbiją się na KSW? Tego póki co nie wiadomo. Szefowie polskiej organizacji podkreślali od dawna, że wyniki wykręcane przez KSW są bardzo dobre. Czerwcowa gala KSW Colosseum 2 była najchętniej oglądanym wydarzeniem w historii Viaplay Polska, zostawiając w tyle wcześniejszy rekordowy wynik, ustanowiony w grudniu 2022 roku podczas KSW 77.

W czerwcu tego roku portal Sport.pl przekazał nieoficjalnie, że KSW przedłużyło umowę z Viaplay o dwa kolejne lata – do końca 2025 roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button