Fedor EmelianenkoRizin Fighting FederationRosyjskie MMA

Vadim Nemkov: „Gdy Fedor wyprowadza serię, nie wiesz, skąd idą ciosy”

Utalentowany Vadim Nemkov opowiada o Fedorze Emelianenko i swojej walce na gali RIZIN FF 3.

Przygotowujący się do swojego starcia na noworocznej gali RIZIN FF 3 zawodnik Fedor Team Vadim Nemkov (6–2) w wywiadzie udzielonym dla oficjalnego profilu teamu na vk.com opowiedział o swoich przygotowaniach do walki o rezerwowe miejsce w turnieju Grand Prix z Brazylijczykiem Alisonem Vicente (18–14).

Każdego dnia na obozach przygotowawczych, na każdym treningu doskonalimy technikę.

– powiedział 24-letni zawodnik.

Fedor cały czas nam podpowiada, jak prowadzić walkę. Jak umiejętnie gospodarować siłami, żeby nie robić zbędnych ruchów. To bardzo ważne. Szczególnie dla mnie, ponieważ w każdym pojedynku traciłem z tego powodu dużo energii.

Udzielając nam rad, opiera się przede wszystkim na swoim doświadczeniu. Stoczył w swojej karierze już mnóstwo walk i to w każdym wymiarze czasowym. Bez względu na to, czy walczył 5 cz 25 minut, nigdy nie miał problemów z przygotowaniem fizycznym. Jestem przekonany, że nikt lepiej niż on nie podpowie mi, jak to robić najlepiej.
Nemkov wypowiedział się też na temat aktualnej dyspozycji swojego trenera, oceniając, jak długo może potrwać jego świeżo wznowiona kariera.

Nie wiem. Ciężko mi powiedzieć, jednak kiedy z nim sparujesz, czy w zapasach czy w technikach bokserskich, widzisz jego szybkość, czujesz jego siłę.

– stwierdził podopieczny Emelianenki.

Ma 40 lat, ale pod względem szybkości, jest dwa, trzy razy szybszy ode mnie. Kiedy wyprowadza serię, nie wiesz, skąd idą w ciebie uderzenia. Już teraz widać, że jego organizm funkcjonuje na wysokim poziomie. Jeśli Fedorowi uda się wznieść na jeszcze wyższy poziom – może nawet pokazać swój ogień w UFC.

Tymczasem, jak podaje mmanews.info, Fedor Emalianenko nie zaszczyci swą obecnością noworocznych gali RIZIN. Tym samym wyżej wspomniany Nemkov praz Valentin Moldavsky, który w ćwierćfinale Grand Prix zmierzy się z Szymonem Bajorem, będą musieli stoczyć swoje pojedynki bez głównego sekundanta.

Rosyjskie źródło cytuje lapidarne oświadczenie promotorów gali:

Fedor nie przyleci do Japoni. Jego samego czeka walka na początku 2017 roku.

Ostatni Car powróci do walki 18 lutego, na gali Bellator 172 mierząc się z Mattem Mitrione.

*****

RIZIN FF 3 – transmisja, rozpiska, informacje

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button