Fight NightsGFCRosyjskie MMA

Usman Nurmagomedov nadal niepokonany – zarąbał rywala lowkingami (VIDEO)

Usman Nurmagomedov podtrzymał nieskazitelny bilans, odnosząc gładkie zwycięstwo podczas połączonej gali FNG i GFC.

W co-main evencie gali organizowanej przez Fight Nights Global i GFC w hołdzie zmarłemu na początku lipca Abdulmanapowi Nurmagomedovowi Usman Nurmagomedov (11-0) – kuzyn Khabiba Nurmagomedova – rozbił i w drugiej rundzie skończył uderzeniami Svyatoslava Shabanova (18-10-1).

Nurmagomedov rozpoczął od szybkiego, niesygnalizowanego kopnięcia na głowę z wykrocznej nogi. Shabanov odpowiedział lowkingami na wysokości łydki. Usman ponownie postraszył rywala kopnięciem na głowę, ale w wymianie zainkasował serię mocnych ciosów, szukając obalenia.

Nie bez problemów, ale Nurmagomedov w końcu przeniósł walkę do parteru, błyskawicznie zachodząc rywalowi za plecy. Zapiął mu na brzuchu trójkąt. Shabanov z czasem wrócił na nogi.

Lowkingi Shabanova, Nurmagomedov trafia kopnięciem na korpus, a następnie dwoma srogimi lowkingami na wysokości łydki. Usman próbuje obalać, ale Shabanov dobrze się broni. Svyatoslav inkasuje jednak coraz więcej kopnięć na wysokości łydki, zmieniając nawet na chwilę ustawienie. Usman próbuje zaskoczyć go kopnięciem na głowę.

Dobra kontrola dystansu w wykonaniu Usmana. 1-2 dochodzi celu. Szybki high kick z przedniej nogi również. Usman nie zapomina też o lowkingach. Shabanov bez pomysłu w szermierce na pięści i kopnięcia. Koniec pierwszej rundy.

Od początku drugiej Nurmagomedov poluje na lowkingi. Shabanov walczy już z odwrotnej pozycji, aby oszczędzić okopaną nogę. Usman chętnie wobec tego uderza w prawą.

Usman atakuje też prostymi, choć nie zawsze oddala się w porę. Lowingi Nurmagomedova. Shabanov kuleje, ledwie stoi. Okrutnie okopany. Seria ciosów Usmana, Shabanov porozbijany, cofa się, oddaje pole. W końcu ląduje na plecach po kolejnych lowkingach. Nurmagomadov schodzi za nim do parteru, rozbija. Khabib pokrzykuje z pierwszego rzędu, namawiając najpierw młodziana, aby wrócił na nogi.

Usman pozostał jednak w parterze, z góry rozbijając rywala. Atakował go nawet uderzeniami na… łydkę! W końcu Shabanov miał dość, sygnalizując sędziemu, że więcej zdzierżyć nie zdoła. Walkę przerwano.

Tym samym namaszczony niedawno na Khabiba Nurmagomedova w wersji 2.0 Usman Nurmagomedov podtrzymał nieskazitelny bilans.

Cała walka poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button