„Umawialiśmy się inaczej” – Joanna Jędrzejczyk stanowczo o słowach Dany White’a

Rozdająca swego czasu karty w kategorii słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk odniosła się do wypowiedzi Dany White’a, który zasugerował, że powinna stoczyć teraz niemistrzowski pojedynek.

Zapytany kilka dni temu w rozmowie z PolsatSport.pl o sportową przyszłość byłej mistrzyni kategorii słomkowej Joanny Jędrzejczyk, która była ostatnio widziana w oktagonie w marcu, dając kapitalną, ale przegraną walkę z Zhang Weili, sternik amerykańskiego giganta Dana White nie pozostawił wątpliwości.

– Rose (Namajunas) będzie na pewno kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że dużo osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang – stwierdził amerykański promotor. – Zawsze będziemy mieć ten potencjalny rewanż z tyłu głowy. Prawdopodobnie Joanna będzie musiała stoczyć jeden pojedynek z inną rywalką, a potem dojdzie do ponownego spotkania z Chinką.

Pytana miesiąc po walce z Zhang Weili o potencjalny rewanż, Joanna Jędrzejczyk wyraziła na takowy pełną gotowość, stawiając jednak warunek.

– Duże pieniądze – powiedziała. – Tego chcę. Nie potrzebuję zarabiać więcej, ale to kasowa walka i chcę dla siebie kawałek tego tortu. Ta walka to wielka walka. Nie byłyśmy wtedy w walce wieczoru, ale daliśmy kawał pojedynku. Ludzie byli zachwyceni. Teraz tylko duże rzeczy. Tylko duże rzeczy.
– Pokazałyśmy ostatnio, że jesteśmy wojowniczkami. Ludzie chcą to obejrzeć, bo walka była bardzo bliska. Jest wiele dziewczyn, które na to zasługują, ale myślę, że to powinnam być ja.

Co natomiast sądzi o najnowszych wypowiedziach Dany White’a twierdzącego, że zanim powróci do rozgrywki mistrzowskiej, powinna utorować sobie tam drogę jeszcze jednym pojedynkiem? O to zapytano Joannę Jędrzejczyk podczas transmisji za gali Babilon MMA na Polsat Sport.

– Dana tak powiedział? – dopytała zdziwiona olsztynianka. – No, biznesowo dogadywaliśmy się na coś innego zaraz po walce. Tego nie słyszałam, jestem zaskoczona. Wykonam telefon do Dany za chwilę, ale jesteśmy umówieni na coś innego. Zdecydowanie moja kolejna walka będzie walką o pas albo ta walka się w ogóle nie odbędzie. Także tyle.

Nie wiadomo póki co, kiedy dojdzie do konfrontacji Weili Zhang z Rose Namajunas.

Artykuły / analizy poświęcone gali:

Techniczna analiza walki Adesanya vs. Costa
Techniczna analiza walki Błachowicz vs. Reyes
Analizy i typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich UFC 249
UFC 253 – godziny transmisji, fakty, ciekawostki, statystyki

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Zapłacisz za to pasem” – Khamzat Chimaev odpowiedział na słowa Israela Adesanyi o „szczurzej wardze”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply