Ujawniono substancję wykrytą w organizmie Andersona Silvy przy okazji ostatniej wpadki dopingowej

Aż do dnia dzisiejszego nie było wiadomo, jaką konkretnie substancję wykryto w organizmie Andersona Silvy w październiku zeszłego roku podczas kontroli antydopingowej, która dała wynik pozytywny

W organizmie Anderson Silvy przy okazji jego ostatniej wpadki dopingowej, do której doszło w wyniku kontroli antydopingowej przeprowadzonej 26 października ubiegłego roku – wykluczającej go z walki z Kelvinem Gastelumem podczas chińskiej gali UFC Fight Night 122 – wykryto syntetyczny testosteron (Metylotestosteron) oraz diuretyk, o czym poinformował portal Combate.com.
Obrona Brazylijczyka chce zmniejszenia wieloletniej kary, jaka mu grozi, podnosząc, że gdy po raz pierwszy wpadł na dopingu – przy okazji gali UFC 183, gdzie stanął w szranki z Nickiem Diazem – nie obowiązywała jeszcze Polityka Antydopingowa UFC.

Jeśli jednak Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) uzna Silvę za recydywistę, karząc go 2-letnim – lub dłuższym – zawieszeniem, były dominator kategorii średniej, który ma już na karku 42 lata, może zakończyć karierę.

*****

Kalendarz MMA: czternaście lat temu w Osace…

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply