UFC

Ujawniono przyczynę śmierci córki Waltera Harrisa, prokurator domaga się kary śmierci

Prokurator domaga się kary śmierci dla mordercy Ani Haley Blanchard, córki Waltera Harrisa.

Śledczy ustalili, że Aniah Haley Blanchard – pasierbica zawodnika wagi ciężkiej UFC Waltera Harrisa – została zabita strzałem z broni. Nie ujawniono, gdzie dziewczyna została trafiona ani żadnych innych okoliczności zabójstwa.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Jak donosi MMAJunkie.com prokuratorzy domagają się kary śmierci – takowa jest dozwolona w stanie Alabama – dla Ibraheema Yazeeda, który został uznany za sprawcę. Do aresztu trafili też dwaj inni mężczyźni – Antwain Fisher, który jest oskarżany o ukrywanie dowodów zbrodni oraz porwanie, oraz David Johnson Jr., oskarżany o utrudnianie śledztwa – ale to Ibraheema Yazeeda uważa się za osobę odpowiedzialną za morderstwo.

29-letni Yazeed i 35-letni Fisher są dobrze znani amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

W październiku tego roku Yazeed wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości $295 tys. – był oskarżony o porwanie, próbę morderstwa, rabunek i posiadanie marihuany. Z kolei Fisher w 2007 roku został skazany za usiłowanie zabójstwa na dwadzieścia lat więzienia, ale został wypuszczony już po trzech.

Tym razem Yazeed nie ma możliwości opuszczenia aresztu za kaucją.

Pierwsza rozprawa odbędzie się 18 grudnia.

Ciało 19-latki zostało odnalezione 25 listopada w lesie w pobliżu Macon County w stanie Alabama. Dziewczyna zaginęła 23 października. Wedle naocznego świadka, który zgłosił się dopiero ponad trzy tygodnie po zniknięciu dziewczyny – wyjaśnił, że żona nalegała, aby trzymał się od sprawy z daleka – Blanchard została tamtego wieczoru siłą wciągnięta przez Yazeeda do samochodu na parkingu w pobliżu sklepu, w którym zarejestrowały ją ostatnio kamery.

Walter Harris kilka dni temu – gdy potwierdziły się tragiczne doniesienia, że jego pasierbica nie żyje – opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych.
Wcześniej, gdy istniała jeszcze nadzieja, że Aniah żyje, społeczność MMA – z Daną Whitem na czele – włączyła się w pomoc w jej poszukiwaniach, udostępniając informacje o jej zaginięciu, gdzie się tylko dało.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button