Biznes MMA UFCUFCWiadomości MMA

UFC zorganizuje 5-6 gal w Europie w 2016 roku

UFC zapowiada kontynuację ekspansji na europejskie rynki.

W 2015 roku UFC zorganizowało jak dotychczas cztery europejskie gale – w Szwecji, Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Organizacja zawita też w październiku do Dublina z galą UFC Fight Night 76, zamykając rok z pięcioma wydarzeniami na Starym Kontynencie.

Wiceprezydent ds. międzynarodowego rozwoju UFC, Joe Carr, w rozmowie z SunSport zapowiedział, że amerykański gigant zamierza kontynuować swoją europejską ofensywę w 2016 roku.

Na pewno chcemy zorganizować w przyszłym roku w Europie pięć, sześć gal.

Jest kilka dużych rynków MMA z dużym potencjałem ekonomicznym, w których jeszcze nie byliśmy.

Numerem jeden jest oczywiście Francja i organizacja gali w Paryżu. Napotykamy tam na pewne prawne przeszkody, nad którymi pracujemy.

Carr wymienił również inne potencjalne kraje, do których być może w przyszłym roku zawita UFC.

Holandia ma długą tradycję w kickboxingu i sztukach walki. To byłby atrakcyjny rynek.

Są Bałkany i tamten rejon, czy to Chorwacja, czy Serbia – te rynki nie mogą się doczekać MMA. Rosja jest kolejnym rynkiem, gdzie mamy swoich zawodników, a rzesza fanów jest ogromna.

Czy obok stałych punktów na europejskiej scenie, którymi – jak może się wydawać – dla UFC stały się Wyspy Brytyjskie (Anglia, Irlandia), wśród pozostałych trzech-czterech krajów, do jakich w 2016 roku zawita Dana White i spółka, znajdzie się ponownie Polska?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button