Bez kategorii

UFC Fight Night 54 – wyniki i relacja

170 lbs: Rory MacDonald > Tarec Saffiedine (techniczny nokaut)

Rory MacDonald od początku walki był aktywniejszy i skuteczniejszy, by w trzeciej rundzie zadać Tarekowi Saffiedine’owi pierwszą w karierze porażkę przed czasem.

135 lbs: Raphael Assuancao > Brian Caraway (decyzja jednogłośna)

Brian Caraway narzucił bardzo ostre tempo walki, ale jego słaba defensywa w stójce doprowadziła do tego, że Raphael Assuncao trafiał go raz za razem, ostatecznie zwyciężając na punkty.

185 lbs: Elias Theodorou > Bruno Santos (decyzja jednogłośna)

Elias Theodorou pokonał Bruno Santosa w jego własnej grze, będąc znacznie efektowniejszym zawodnikiem w klinczu i demonstrując przy tym wyraźną przewagę kondycyjną.

155 lbs: Chad Laprise > Yosdenis Cedeno (decyzja jednogłośna)

Chad Laprise nie miał problemów z pokonaniem Yosdenisa Cedeno. Kanadyjczyk był skuteczniejszy w stójca, do gry wplatał też obalenia, a wszystkiemu temu towarzyszyła nieustanna presja, na którą Cedeno nie był w stanie znaleźć odpowiedzi.

185 lbs: Jingliang Li vs Nordine Taleb

Po pojedynku obfitującym w tyleż szalone, co niekoniecznie techniczne wymiany i obalenia wygrał uczestnik TUFa, Nordine Taleb.

135 lbs: Mitch Gangon > Roman Salazar (poddanie – rear naked choke)

Gangon w krótkim czasie zrobił to co miał do zrobienia uwzględniając klasę i czas na przygotowanie przeciwnika – zajął jego plecy, a następnie poddał ciasnym duszeniem. Walka prawdopodobnie niczego mu nie da poza pieniędzmi, ale z drugiej strony kilkanaście tysięcy dolarów za 2 minuty walki nie brzmi źle!

155 lbs: Daron Cruickshank > Anthony Njokuani (decyzja jednogłośna)

Walka toczyła się głównie w wolnych tempach, a zawodnicy raz na jakiś czas przyśpieszali rzucając kombinację lub kontrując. Częściej trafiał, korzystając z bogatego arsenału uderzeń, Cruickshank, do tego obalał fatalnego w defensywie zapaśniczej Njokuaniego.

155 lbs: Olivier Aubin – Mercier > Jake Lindsley (poddanie – trójkąt)

Mercier zaczął pojedynek pokazując dobry kickboxing, a następnie zdobywając obalenie. Lindsley jednak obudził się w tym momencie i samemu później zdołał przewrócić Merciera, a w drugiej rundzie trafiał go w wymianach. W końcu jednak Kanadyjczyk zdobył po ładnym przejściu trójkąt i odklepał, a także prawdopodobnie zwolnił Jake’a.

155 lbs: Paul Felder > Jason Soggo (decyzja niejednogłośna)(

Felder oraz Soggo zanotowali udane akcje w stójce, ale większość walki toczyła się w parterze, gdzie częściej walkę przenosił Jason. Obaj mieli swoje momenty, gdy straszyli poddaniami, ale o decyzji zadecydowała liczba uderzeń oddanych w parterze przez Feldera.

125 lbs: Chris Kelades > Patrick Holohan((decyzja jednogłośna))

Irlandczyk wygrał pierwszą rundę dzięki lepszej stójce i zapasom, ale w drugiej rundzie walka przybrała inny przebieg – Chris mocno ranił kolanami i GnP, a dzięki lepszemu grapplingowi był w stanie kontrolować Holohana.

170 lbs: Albert Tumenov > Matt Dvyer (KO – kopnięcie na głowę)

Tumenov nie miał najmniejszych problemów z rywalem – przeważał od pierwszych sekund w stójce, a następnie powalił go high kickiem. Matt jeszcze wstał, ale jedynie po to, by zablokować głową, tym razem po raz ostatni, kolejne kopnięcie.

135 lbs: Pedro Munhoz > Jerrod Saunders (poddanie – gilotyna)

Brazylijczyk nie miał zbyt wiele do roboty – wybronił wczesne obalenie i poddał Saundersa, który zostawił szyję. Warto zaznaczyć, że to już drugi taki szybki finisz Munhoza z rzędu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button