UFC 249 – Dana White zapowiada „najlepszą rozpiskę w historii sportu”

Sternik UFC Dana White zdradził, że rozpiska UFC 249 może ulec mocnemu przemeblowaniu – ale wyłącznie na plus.

Z każdym dniem Dana White ujawnia coraz więcej informacji na temat gali UFC 249, o zorganizowanie której toczy obecnie wielką logistyczno-administracyjną batalię.

Poza tym, że wiadomo już, iż amerykański promotor jest gotów poruszyć niebo i ziemię, aby doprowadzić do wydarzenia, wiadomo również, że odbędzie się ono bez udziału publiczności i najprawdopodobniej poza Stanami Zjednoczonymi.

Dziś natomiast głównodowodzący amerykańskiego giganta zdradził w rozmowie z dziennikarzem Brettem Okamoto, że rozpiska gali może ulec poważnym zmianom. Jednocześnie zapewnił jednak, że w najmniejszym stopniu nie straci na atrakcyjności – a wręcz przeciwnie!

– Budujemy kartę walk, do której nadal możemy dodać zawodników – powiedział o UFC 249. – Staramy się zestawić najlepszą rozpiskę w historii tego sportu.

– Tworzysz rozpiskę na nowo? – dopytał dziennikarz. – Będziesz tworzył nową srogą rozpiskę zamiast tej oryginalnej? Dobrze rozumiem?

– Tak. Pewne rzeczy uda się zrobić, a pewnych rzeczy może nie udać się zrobić. Staramy się więc, wymyślić, co zrobić, jeśli pewne rzeczy nie wyjdą.Na tym jednak nie koniec, bo Dana White potwierdził, że pracuje nad tym, aby do rozpiski gali, którą uświetni starcie Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem, dodać walkę wieczoru niedoszłej gali UFC on ESPN 8 w Columbus pomiędzy dwoma czołowymi ciężkimi, Francisem Ngannou i Jairzinho Rozenstruikiem.

Jakie inne pojedynki odbędą się podczas gali UFC 249 – zakładając oczywiście, że uda się ją zorganizować – póki co nie wiadomo. Wydaje się jednak, że wysoce prawdopodobny jest występ dagestańskich kompanów Khabiba Nurmagomedova – Islama Makhacheva i Umara Nurmagomedova. Bóg jeden raczy jednak wiedzieć, czy staną naprzeciwko – jak pierwotnie planowano – Alexandra Hernandeza i Huntera Azure.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply