UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Moskwa: Zabit vs. Kattar

Analizy i typowanie wszystkich walk karty głównej gali UFC on ESPN+ 21: Magomedsharipov vs. Kattar, która odbędzie się w Moskwie.

Transmisja z gali UFC on ESPN+ 21 rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass. Od godziny 20:00 w transmisja karty głównej na kanale Polsat Sport Extra.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lbs: Shamil Gamzatov (13-0) vs. Klidson Abreu (15-3)

Bartłomiej Stachura: Debiutujący pod sztandarem UFC Shamil Gamzatov to wszechstronny, wyrachowany zawodnik, który potrafi odnaleźć się w każdej płaszczyźnie. Klidson Abreu błysnął co prawda w ostatniej walce z Samem Alveyem kilkoma dobrymi akcjami w stójce, ale na nogach to Dagestańczyk powinien mieć przewagę – jest odrobinę lepiej poukładany technicznie, potrafi smagnąć ładnym 1-2, także w kontrze. Od czasu do czasu zaskoczy jakąś obrotówką.

Jeśli Brazylijczyk zdoła sprowadzić walkę do parteru lub męczyć rywala w klinczu, prawdopodobnie wygra, ale mam wątpliwości, czy solidny zapaśniczo Gamzatov mu na to pozwoli. Nie spodziewam się też, aby miał jakieś motyle w brzuchu związane z debiutem, bo walka odbędzie się w Rosji, a ostatnio wojował pod flagą PFL.

Zwycięzca: Shamil Gamzatov przez decyzję

170 lbs: Anthony Rocco Martin (16-4) vs. Ramazan Emeev (18-3)

Bartłomiej Stachura: Rocco Martin to solidny zawodnik – niezły bokser z dobrze kamuflowanymi kopnięciami, solidnymi zapasami i niebezpiecznym parterem – głównie pod względem kimur. Jestem zatem bardzo daleki od skreślania go w starciu z Ramazanem Emeevem, ale… Azer to diablo skuteczny, niebywale wyrachowany i bardzo wszechstronny zawodnik. Jego walki nie należą może do porywających, bo długimi fragmentami gnębi rywali w klinczu, ale… Oddać mu trzeba, że jest w swoich poczynaniach niebywale skuteczny. Wie, kiedy zaatakować mocniej, kiedy zwolnić walkę w klinczu, kiedy poszukać obalenia.

Rocco Martin będzie najtrudniejszym rywalem dla Emeeva w jego dotychczasowej karierze w UFC, ale jego kontrujący styl w stójce, świetny klincz i mocne zapasy pozwolą mu dyktować warunki w oktagonie.

Zwycięzca: Ramazan Emeev przez decyzję

205 lbs: Ed Herman (23-14) vs. Khadis Ibragimov (8-1)

Bartłomiej Stachura: Jasne, Khadis Ibragimov w swoim debiutanckim starciu w UFC – również wziętym w zastępstwie – zdecydowanie nie zachwycił, każdym ciosem próbując urwać głowę Da Un Jungowi, a w rezultacie po kilku minutach walki oddychając już rękawami, ale… Ed Herman ma już na karku 39 lat, będąc na ostatniej prostej swojej kariery. Ostatnio pokonał co prawda Patricka Cumminsa, ale to nie jest zwycięstwo, które zwiastowałoby jakikolwiek powrót.

Nie jest tak, że odbieram szanse Amerykaninowi – walczy na wrogim terenie, ale jest znacznie bardziej doświadczony i ma po swojej stronie pełen obóz przygotowawczy. Uderza mocno, niewykluczone, że będzie przeważał w aspektach kondycyjnych. Pytanie jednak, czy zdoła ustrzec się przed cepami Ibragimova? A jeśli zdoła – czy zdoła wybronić się przed zapasami Dagestańczyka? Z góry bowiem to Ibragimov będzie rozdawał karty.

Nie skreślam Amerykanina, bo jeśli Dagestańczyka ponownie poniesie młodzieńcza fantazja, skończy na tarczy. Stawiam jednak na młodszego o 15 lat Ibragimova – głównie z uwagi na schyłkowy etap kariery, na jakim znajduje się nietrzymający już ciosu i niezachwycający nigdy pod względem defensywy zapaśniczej Herman.

Zwycięzca: Khadis Ibragimov przez (T)KO

170 lbs: Zelim Imadaev (8-1) vs. Danny Roberts (16-5)

Bartłomiej Stachura: Nie mam wątpliwości, że Danny Roberts to lepiej technicznie poukładany zawodnik MMA – w każdym niemal elemencie, a już na pewno stójkowo. Rzecz jednak w tym, że Brytyjczyk zdecydowanie nie słynie z twardej szczęki, podczas gdy Zelim Imadaev to prawdziwy tajfun. Spamuje w stójce wszelkiego rodzaju obrotówkami i lowkingami, prezentując zwierzęcą agresję i totalny chaos. Oddać mu jednak trzeba, że charakteru do walki i odporności mu nie brakuje.

Wbrew kursom bukmacherskim nie skreślam tutaj Brytyjczyka, bo to znacznie sprawniejszy technicznie uderzacz. Rzecz jednak w tym, że za minimalnie bardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten, w którym chaos w połączeniu z twardym charakterem i agresją górują nad techniką, lichą szczęką i podejrzaną kondycją – szczególnie, że walka odbędzie się w Moskwie.

Zwycięzca: Zelim Imadaev przez (T)KO

265 lbs: Alexander Volkov (30-7) vs. Greg Hardy (5-1)

Bartłomiej Stachura: Przyznam szczerze, że przeszła mi dziś przez głowę myśl, że Greg Hardy jest… lepszym sportowcem. Dynamiczniejszym, uderzającym mocniej, mniej porozbijanym, silniejszym fizycznie. Mając na uwadze to oraz fakt, że Alexander Volkov wraca do akcji po długiej przerwie i ciężkim nokaucie, a Amerykanin nie ma tutaj nic do stracenia, nie wykluczam, że dosięgnie jednak jakąś bombą – najpewniej w pierwszej rundzie – Rosjanina, kończąc wojaż do Moskwy z najcenniejszym skalpem w karierze.

Faworyta trzeba jednak widzieć w Drago. To sprawniejszy uderzacz, który będzie miał po swojej stronie przewagę gabarytów. Jest też twardy, mobilny i aktywny. Potrafi trzymać rywali na końcach pieści, ostrzeliwując ich też kopnięciami czy kontrującymi kolanami. Walczy u siebie, ma za sobą cały obóz przygotowawczy. Przygotowywał się pod uderzacza.

Nie wierzę, aby Hardy był w stanie wygrać ten pojedynek na punkty. Musi poszukać nokautu w pierwszej rundzie. Nie spadnie mi może szczęk na podłogę, jeśli go odnajdzie, ale… uniosę brew. A może i dwie.

Volkov będzie skuteczniejszy w szermierce na pięści, ale walczący od drugiej rundy na mocnym wstecznym Hardy przetrwa do syreny końcowej.

Zwycięzca: Alexander Volkov przez decyzję

145 lbs: Zabit Magomedsharipov (17-1) vs. Calvin Kattar (20-3)

Bartłomiej Stachura: Do szczegółowej analizy i typowania walki wieczoru zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Zabit Magomedsharipov przez decyzję

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Kattar - Zabit
3.25 - 1.30

Zabit
Hardy - Volkov
3.10 - 1.32

Volkov
Imadaev - Roberts
1.42 - 2.65

Imadaev
Herman - Ibragimov
2.15 - 1.64

Ibragimov
Martin - Emeev
2.05 - 1.71

Emeev
Abreu - Gamzatov
2.40 - 1.51

Gamzatov
Ankalaev - Lungiambula
1.23 - 3.85

Ankalaev
Khabilov - Khandozhko
1.50 - 2.45

Khabilov
Kopylov - Roberson
1.86 - 1.86

Kopylov
Nurmagomedov - Zawada
1.28 - 3.35

Nurmagomedov
Yakovlev - Roberts
2.15 - 1.64

Roberts
Clark - Kianzad
1.90 - 1.83

Clark
Popov - Grant
1.52 - 2.40

Popov
Ostatnia gala6-5
Łącznie1633-919
Poprawne63,98 %

*****

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button