Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Mexico: Moreno vs. Royval 2

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Moreno vs. Royval 2, która odbędzie się w mieście Meksyk.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Mexico: Moreno vs. Royval 2 rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 1:00 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass. Transmisja z karty głównej od 4:00 na Polsat Sport oraz UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Daniel Zellhuber (14-1) vs. Fancisco Prado (12-1)

Kursy bukmacherskie: Daniel Zellhuber vs. Francisco Prado 1.35 – 3.20


Bartłomiej Stachura: obaj zawodnicy są bardzo młodzi, cały czas się rozwijają. Daniel Zellhuber ma 24 lata, a Francisco Prado – 21. Meksykanin będzie miał po swojej stronie zdecydowaną przewagę gabarytów – jest wyższy o 5 centymetrów i posiada dłuższy aż o 21 centymetrów zasięg ramion.
Wszystko to prowadzi mnie do następującego wniosku. Otóż, pomimo iż Prado jest dynamiczny, zrywny i piekielnie niebezpieczny w półdystansie – i generalnie uważa go za utalentowanego i perspektywicznego młodziana z mocnym charakterem – to w płaszczyźnie stójkowej karty rozdawał będzie Zellhuber – zawodnik dobrze poukładany kickboksersko, dysponujący bogatym arsenałem długodystansowym, z kopnięciami i ciosami prostymi na czele. Jasne, Argentyńczyk w półdystansie może ustrzelić, ale najpierw będzie się musiał tam przedrzeć.

Prado posiada solidny parter z góry, gdzie jak najbardziej może sprawić Zellhuberowi problemy uderzeniami, ale… Defensywa Meksykanina przed obaleniami stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie sądzę, aby Prado był w stanie przenosić walkę do parteru.

Podsumowując, Zellhuber utrzyma walkę na nogach, gdzie będzie trafiał częściej.

Zwycięzca: Daniel Zelljuber przez decyzję

145 lb: Yair Rodriguez (18-4) vs. Brian Ortega (15-3)

Kursy bukmacherskie: Yair Rodriguez vs. Brian Ortega 1.60 – 2.34


Bartłomiej Stachura: jak wyglądała pierwsza walka? Yair Rodriguez zdecydowanie rozdawał karty w stójce, wyraźnie górując nad Brianem Ortegą pod kątem szybkości, arsenału, precyzji. W końcu jednak Amerykanin zdołał przenieść walkę do parteru, gdzie… został poddany! Co prawda zakamuflował to kontuzją – prawdziwą! – ale nie ulega wątpliwości, że atakując balachą, El Pantera mocno przyłożył do niej rękę.

Jak może wyglądać rewanż? Nie spodziewam się, aby T-City nagle zaczął rozdawać karty w stójce, zwłaszcza że wraca po długiej przerwie i kolejnych problemach zdrowotnych. Będzie rozbijany. Jego atutem będą natomiast odporność, serce do walki oraz solidna kondycja, która akurat w mieście Meksyk – położonym cholernie wysoko – może mu się bardzo przydać.

Nie ulega wątpliwości, że Brian szukał będzie tutaj parteru. Nie będę natomiast ukrywał, że nie spodziewam się powtórki z rozrywki. W dziewięciu przypadkach na dziesięć walka na chwyty dla Rodrigueza korzystna nie będzie. Amerykanin jest tam o klasę lepszy. Jest to zawodnik, który potrafi wyczarować poddanie z niczego. Na szczęście jednak dla Meksykanina nie jest elitarnym zapaśnikiem, a w parterze pod kątem kontroli także nie do końca domaga. Nawet zatem jeśli zdoła przewrócić Rodrigueza, to ten może wrócić na nogi – choć będzie wtedy musiał bardzo pilnować swoich pleców oraz szyi.Nie skreślam tutaj absolutnie Ortegi. Jak złapie za głowę, może udusić – nawet w jakimś kotle klinczerskim! Będzie nacierał, będzie próbował przełamywać Meksykanina. Niewykluczone, że kondycyjnie będzie mocniejszy. Więcej szans na wygraną daję jednak Rodriguezowi. Jego przewaga w stójce powinna być bardzo wyraźna. Szczerze mówiąc, spodziewam się, że zada Ortedze pierwszy w karierze uczciwy nokaut.

Zwycięzca: Yair Rodriguez przez (T)KO

125 lb: Brandon Moreno (21-7-2) vs. Brandon Royval (15-7)

Kursy bukmacherskie: Brandon Moreno vs. Brandon Royval 1.33 – 3.32


Bartłomiej Stachura: Brandon Royval to ekscytujący zawodnik z ogromną skłonnością do podejmowania ryzyka. Wespół z jego fantastycznymi gabarytami, kreatywnością i nieprzewidywalnością czyni go to diablo niebezpiecznym zawodnikiem, który może skończyć swojego rywala w każdym niemal momencie, zarówno w stójce, jak i w parterze.

Nie ma jednak róży bez kolców. Defensywa zapaśnicza Amerykanina leży i kwiczy. Gdy mierzy się ze słabszymi nieco zawodnikami, nie ma to żadnego znaczenia, bo może ich skończyć w parterze. Jednak z przeciwnikami elitarnymi, pokroju Alexandre Pantoji czy właśnie Brandona Moreno, już tak lekko nie ma. Ci, będąc na górze, tak łatwo poddać się nie dają.
Nie odbieram tutaj szans Royvalowi, bo, jak mówię, to bardzo kreatywny zawodnik. Nie sądzę jednak, aby podreperował swoją defensywę przed obaleniami na tyle, aby powstrzymać zapasy Brandona Moreno. Zresztą Meksykanin w stójce też przecież lebiegą nie jest. W pierwszej walce przyjął co prawda na nogach sporo uderzeń, ale w ogólnym rozrachunku jest to inteligentny i wszechstronny zawodnik. W razie problemów pójdzie w zapasy – a z góry poddać się nie da.

Zwycięzca: Brandon Moreno przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Moreno - Royval
1.33 - 3.32

Moreno
Rodriguez - Ortega
1.60 - 2.34

Rodriguez
Zellhuber - Prado
1.35 - 3.20

Zellhuber
Rosas Jr. - Turcios
1.40 - 2.95

Rosas Jr.
Jauregui - Hughes
1.18 - 4.95

Jauregui
Torres - Duncan
1.51 - 2.58

Torres
Quinonez - Barcelos
2.42 - 1.57

Barcelos
Aguilar - Mendonca
2.03 - 1.79

Mendonca
Chairez - Lacerda
1.22 - 4.35

Chairez
Puelles - Ziam
2.67 - 1.48

Ziam
Rodriguez - Bondar
1.84 - 1.97

Rodriguez
Altamirano - dos Santos
3.40 - 1.32

dos Santos
Naimov - Silva
1.18 - 4.95

Naimov
Ostatnia gala12-0
Łącznie2996-1621
Poprawne65,01%

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Królu złoty tu masz za dużo Royvala :)

    „Jednak z przeciwnikami elitarnymi, pokroju Alexandre Pantoji czy właśnie Brandona Royvala, już tak lekko nie ma.”

    Ps: gratuluję wyniku 12:0 :)

Dodaj komentarz

Back to top button