Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Louisville: Cannonier vs. Imavov

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Cannonier vs. Imavov, która odbędzie się w Louisville.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Louisville: Cannonier vs. Imavov rozpocznie się o godzinie 23:00 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass. Początek karty głównej od 2:00 na Polsat Sport 1 oraz UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Dominick Reyes (12-4) vs. Dustin Jacoby (19-8-1)

Kursy bukmacherskie: Dominick Reyes vs. Dustin Jacoby 2.52 – 1.53


Bartłomiej Stachura: Dominick Reyes doznał w ostatnich latach nieprawdopodobnego wręcz regresu. W 2020 roku prawie pokonał Jona Jonesa, a potem przegrał trzy kolejne walki, każdą przez brutalny nokaut. Na to wszystko nałożyły się bardzo poważne problemy zdrowotne, które zagrażały nie tylko jego karierze, ale na pewnym etapie nawet życiu. Dziś Dewastator jest cieniem samego siebie. Czy w Louisville odniesie pierwsze zwycięstwo od pięciu prawie lat?

Dustin Jacoby to solidny kickbokser. Aktywny, uważny w defensywie, potrafiący walczyć z obu ustawień, a gdy sytuacja tego wymaga, idący w klincz. Jego cennym atutem jest zdolność do wychodzenia z opresji – gdy zainkasuje mocniejsze uderzenia, czy nawet wyląduje na deskach, potrafi szybko dojść do siebie, a z czasem przejąć nawet inicjatywę. Na robocie nie wymięka.

Pomimo iż Jacoby ma na karku 36 lat – jest o 2 starszy od Reyesa – i wojuje znacznie dłużej, to wydaje się, że pod względem wyeksploatowania organizmu Dewastator przeżuwa go i wypluwa. W tym negatywnym sensie… Innymi słowy, jako że Dominick wydaje się nie trzymać już w ogóle ciosu, wraca po półtorarocznej przerwie i ogromnych problemach zdrowotnych, to trudno w roli faworyta nie widzieć tutaj Jacoby’ego. Ruchliwością, aktywnością, bogatszym arsenałem uderzeń i zdolnością do przyjmowania uderzeń Dustin utoruje sobie drogę do zwycięstwa, jak to w przypadku Reyesa ostatnimi czasy bywa – najpewniej przez nokaut.

Zwycięzca: Dustin Jacoby przez (T)KO

185 lb: Jared Cannonier (17-6) vs. Nassourdine Imavov (13-4)

Kursy bukmacherskie: Jared Cannonier vs. Nassourdine Imavov 2.06 – 1.77


Bartłomiej Stachura: ta walka najłatwiejsza do wytypowania nie jest… Obaj zawodnicy to przede wszystkim sprawni kicbkokserzy z przyzwoitą – w przypadku Jareda Cannoniera: doskonałą – obroną przed obaleniami. Nie spodziewam się zatem, aby pojedynek ten trafił do parteru, chyba że po jakimś knockdownie.

Francuski Dagestańczyk ma przede wszystkim smykałkę do kontruderzeń – głównie krosem – oraz różnorodnych kopnięć. Jest w swoich poczynaniach luźny, sprawny, dobry technicznie, choć – i to może mieć spore znaczenie – wydatkuje czasami sporo energii na poszczególne akcje. Potrafi przez kilkadziesiąt sekund czaić się, usypiając rywala, by potem ruszać z ostrą szarżą lub kombinacją w kontrze.

Jared Cannonier walczy w równym tempie. Jest typem zawodnika, który chętnie wywiera presję. Szczególnie niebezpieczny jest pod kątem pięściarskim w półdystansie – jego ręce ważą naprawdę dużo – oraz w obszarze lowkingów. Kopie jak koń na wysokości łydki.

Kluczowe pytanie brzmi tak: czy 40-letni już Killa Gorilla, dla którego będzie to powrót do akcji po rocznej przerwie i poważnej kontuzji, jest nadal tym samym zawodnikiem, jakim był ostatnio, tj. choćby w starciach z Marvinem Vettorim czy Seanem Stricklandem? Jeśli tak, to Nassourdine’a Imavova czeka bardzo trudna przeprawa. Uważam bowiem, że Amerykanin może mieć tutaj przewagę pod kątem kondycyjnym, a jego lowkingi mogą mocno ograniczyć sprężysty krok Dagestańczyka. Służyć Jaredowi będzie też jego aktywność, choć akurat w konfrontacji z Nassourdinem będzie musiał mieć się na baczności z uwagi na ryzyko kontr. Tak czy inaczej…

Zwycięzca: Jared Cannonier przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Cannonier - Imavov
2.06 - 1.77

Cannonier
Reyes - Jacoby
2.52 - 1.53

Jacoby
Rosas Jr. - Turcios
1.42 - 2.87

Rosas Jr.
Ferreira - Stoltzfus
1.35 - 3.20

Ferreira
Marquez - Reese
1.70 - 2.15

Marquez
Baeza - Soriano
1.51 - 2.58

Baeza
Moises - Klein
2.10 - 1.74

Klein
Radtke - Prates
2.87 - 1.42

Prates
Lee - de la Rosa
1.61 - 2.32

Lee
Katona - Butler
1.16 - 5.40

Katona
Castaneda - Marcos
1.90 - 1.90

Marcos
Moura - Gomes
1.51 - 2.58

Moura
Stamann - Lapilus
3.20 - 1.35

Lapilus
dos Santos - Tomar
1.28 - 3.70

dos Santos
Ostatnia gala10-2
Łącznie3108-1671
Poprawne65,03%

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button