Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Thompson vs. Holland

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Thompson vs. Holland.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Fight Night: Thompson vs. Holland rozpocznie się o godzinie 01:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 04:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Jack Hermansson (23-7) vs. Roman Dolidze (11-1)

Kursy bukmacherskie: Jack Hermansson vs. Roman Dolidze 1.50 – 2.59


Bartłomiej Stachura: Roman Dolidze wziął tę walkę w zastępstwie i lubi walczyć z pleców, a jego stójka jest tyleż dynamiczna i kreatywna, co chaotyczna. Przewagę na nogach widzę po stronie mającego za sobą cały obóz Jacka Hermanssona, który będzie kąsał rywala prostymi, wściekle hasając do boków.
Mając zaś na uwadze, że defensywa zapaśnicza Gruzina wygląda bardzo przeciętnie, to wcale nie wykluczam, że Szwed nie tylko zamęczy, ale wręcz ubije go z góry. Owszem, Dolidze jest groźny pod kątem ataków na nogi, ale nie sądzę, aby Hermansson dał się na takowy złapać. Z góry natomiast Joker jest piekielnie skuteczny pod kątem ground and pound.

Jeśli zaś to Dolidze spróbuje obalenia, może zostać złapany w firmowe gilotyny Hermanssona.

Zwycięzca: Jack Hermansson przez decyzję

265 lb: Tai Tuivasa (15-4) vs. Sergey Pavlovich (16-1)

Kursy bukmacherskie: Tai Tuivasa vs. Sergey Pavlovich 2.79 – 1.44


Bartłomiej Stachura: starcie tych dwóch oktagonowych rębajłów zwiastuje nokaut. Kto kogo ułoży do snu?

Otóż, początkowo miałem spore wątpliwości względem potencjału odrobinę jakby mechanicznego w swoich poczynaniach Rosjanina, ale… Powoli się do niego przekonuję. Dojrzał mentalnie, poprawił technikę.

Obaj zwodnicy kopią jak konie, obaj mają cegłówki w pięściach. Uważam jednak, że szybkość znacznie lżejszego Pavlovicha okaże się jego największym atutem. Szybkość oraz fantastyczne gabaryty – bo będzie miał tutaj po swojej stronie aż 23 centymetry przewagi zasięgu. 23 centymetry! Jasny gwint. Jego jab – obaj są mańkutami – będzie tutaj robił robotę…

Ponadto Pavlovich to jednak zawodnik wszechstronniejszy. Jeśli sytuacja go do tego zmusi, może spróbować obalenia.

Nie odbieram tutaj szans Australijczykowi – szczególnie jeśli walka wyjdzie za pierwszą rundę! – ale trudno jednak nie widzieć tutaj w roli faworyta mającego za sobą świetną serię zwycięstw Rosjanina, który rozwija się z walki na walkę. Tuivasa wraca natomiast ledwie trzy miesiące po srogim laniu, jakie sprawił mu Ciryl Gane. Nie wróży mu to dobrze.

Zwycięzca: Sergey Pavlovich przez (T)KO

170 lb: Rafael dos Anjos (31-14) vs. Bryan Barberena (18-8)

Kursy bukmacherskie: Rafael dos Anjos vs. Bryan Barberena 1.17 – 5.05


Bartłomiej Stachura: pozornie sytuacja nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Rafael dos Anjos jako znacznie wszechstronniejszy zawodnik powinien poradzić sobie z Bryanem Barbereną, stójkę mieszając z zapasami oraz pracą z góry.

Z drugiej zaś strony Brazylijczyk ma już na karku 38 lat. Jego najlepsze lata minęły dawno temu. Poddaję też w wątpliwość jego motywację i zaangażowanie, choć… Owszem, nadal RDA poniżej pewnego, bardzo solidnego poziomu nie schodzi.Niepozorny Amerykanin będzie tutaj jednak bardzo groźny, jeśli chodzi o aspekty stójkowe. Lubi atakować kombinacjami na głowę i korpus, jest niezwykle groźny w klinczu (łokcie!), wywiera dużą presję, nie stroni od wymian i jest piekielnie odporny. Jeśli zdoła utrzymać walkę na nogach, ewentualnie szybko wracać na górę po obaleniach rywala, jak najbardziej może sprawić tutaj niespodziankę.

Tym niemniej, skoro nawet Matt Brown był w stanie pięć razy przewrócić Bam Bama, to…

Zwycięzca: Rafael dos Anjos przez decyzję

170 lb: Stephen Thompson (16-6-1) vs. Kevin Holland (23-8)

Kursy bukmacherskie: Stephen Thompson vs. Kevin Holland 2.34 – 1.60


Bartłomiej Stachura: Wonderboy to zawodnik, który absolutnie każdemu potrafił uprzykrzyć szermierkę na pięści i kopnięcia – wszystko za sprawą karateckiego stylu walki, szybkości, dynamiki, mobilności, niesygnalizowanych uderzeń i smykałki do kontr. Czy może zatem uprzykrzyć też życie Kevinowi Hollandowi, kąsając go ciosami i jednocześnie pozostając nieuchwytnym dlań celem? Może.

Cztery elementy powodują jednak, że to Trailblazera widzę tutaj w roli faworyta. Po pierwsze – Stephen ma już na karku prawie 40 lat, co odbija się na kluczowych dla jego stylu walki atutach – szybkości i dynamice. Ponadto na tym etapie swojej kariery nie do końca domaga też pod kątem odporności oraz wytrzymałości kondycyjnej.

Po drugie – młodszy o prawie dekadę Kevin Holland będzie miał tutaj aż 15-centymetrową przewagę zasięgu ramion. Taka różnica mocno utrudni pracę Wonderboyowi.
Po trzecie wreszcie – Kevin sam jest sprawnym uderzaczem, który też potrafi skontrować. Dobrze korzysta z długich ciosów prostych, składa kombinacje, tu i ówdzie wyprowadzi jakieś kopnięcie.

Po czwarte wreszcie – Trailblazer jest zawodnikiem wszechstronniejszym. O ile raczej walki na chwyty się tutaj nie spodziewam, to jednak dla Hollanda próba przeniesienia akcji do parteru będzie stanowić opcję.

Innymi słowy…

Zwycięzca: Kevin Holland przez (T)KO

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Thompson - Holland
2.34 - 1.60

Holland
Barberena - RDA
5.05 - 1.17

RDA
Nicolau - Schnell
1.23 - 4.17

Nicolau
Tuivasa - Pavlovich
2.79 - 1.44

Pavlovich
Hermansson - Dolidze
1.50 - 2.59

Hermansson
Anders - Daukaus
2.83 - 1.43

Daukaus
Rojo - Marshall
2.41 - 1.57

Marshall
Price - Rowe
1.73 - 2.11

Price
Elkins - Pearce
4.56 - 1.20

Pearce
Guida - Holtzman
2.41 - 1.57

Holtzman
Hill - Ducote
2.01 - 1.80

Hill
Levy - Valdez
1.50 - 2.59

Levy
Johnson - Daiekiese
3.96 - 1.25

Diakiese
Jauregui - Nunes
1.25 - 3.96

Jauregui
Ostatnia gala9-2
Łącznie2596-1418
Poprawne64,67 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button