Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Sandhagen vs. Song

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Sandhagen vs. Song, która odbędzie się w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC FN: Sandhagen vs. Song rozpocznie się w sobotę o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 01:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass i eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

145 lb: Andre Fili (21-9) vs. Bill Algeo (16-6)

Kursy bukmacherskie: Andre Fili vs. Bill Algeo 1.77 – 2.05


Bartłomiej Stachura: Andre Fili to zawodnik, który lepiej korzysta ze swoich gabarytów, ma lepsze zapasy i mocniejszy parter. Co prawda w glorii zwycięzcy nie był widziany od ponad dwóch lat, ale… Bill Algeo nie jest nawet w połowie tak dynamiczny i nie uderza tak mocno jak Joanderson Brito, który ostatnio znokautował Andre Filiego.
Nie odbieram tutaj szans Algeo, bo to solidny zawodnik, który ma srogi charakter do walki i niezłą – choć nie rewelacyjną – kondycję. Nie jest też łatwy do skontrolowania w parterze.

Uważam jednak Filiego za sprawniejszego uderzacza, który lepiej korzysta z długodystansowych broni w postaci prostych i kopnięć. Uzupełniając to o przewagę zapaśniczą, która powinna mu się przydać, jeśli Algeo zacznie skracać dystans, to Andre faworyzują w tym starciu.

Zwycięzca: Andre Fili przez decyzję

185 lb: Chidi Njokuani (22-7) vs. Gregory Rodrigues (12-4)

Kursy bukmacherskie: Chidi Njokuani vs. Gregory Rodrigues 1.74 – 2.09


Bartłomiej Stachura: Chidi Njokuani to bardzo mocny stójkowicz, podczas gdy Gregory Rodrigues to oktagonowy bitnik, który nie strony od szalonych wymian w półdystansie, chętnie na półkę odkładając dobre BJJ.

Szczerze się zdziwię, jeśli w szermierce na pięści i kopnięcia naprawdę dobrze poukładany tamże Njokuani – posiada bogaty arsenał kopnięć, śliczne proste i 10-centymetrową przewagę zasięgu ramion – da się ustrzelić jakimś cepem Brazylijczyka. Rodrigues swoich szans powinien szukać w parterze, ale… jak wspomniałem, Robocop nie jest typem zawodnika, który chętnie poszukiwałby walki na chwyty.

Jeśli uzupełnić powyższe o niezachwycające ofensywne zapasy Rodriguesa oraz niezłe defensywne Njokuaniego, to… Tak. Faworyzuję tutaj znacznie lepszego technicznie na nogach Amerykanina.

Zwycięzca: Chidi Njokuani przez (T)KO

135 lb: Cory Sandhagen (14-4) vs. Yadong Song (19-6-1)

Kursy bukmacherskie: Cory Sandhagen vs. Yadong Song 1.48 – 2.65


Bartłomiej Stachura: wielka walka o dystans – tak można w telegraficznym skrócie zapowiedzieć ten pojedynek. Cory Sandhagen będzie tutaj walczył o to, aby trzymać Yadonga Songa na dystans, rozbijając go prostymi i różnorodnymi kopnięciami, podczas gdy Chińczyk będzie starał się przedzierać do półdystansu, tam rozpuszczając ostre kombinacje.Amerykaninowi oddać trzeba, że w dwóch pierwszych rundach walki z Petrem Yanem zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze – nawet biorąc poprawkę na to, że Rosjanin na ogół pierwsze minuty poświęca na rekonesans rywala. Także TJ-em Dillashwaem Sandman wypadł dobrze, choć oczywiście zabrakło tam nieco sportowej złości, agresji. Mając na uwadze właśnie te dwa ostatnie starcia – pomimo iż przegrane – faworyzuję tutaj Sandhagena, który jest zawodnikiem mobilniejszym, kapitalnie orbitującym, świetnie kontrolującym dystans. Walczy z obu pozycji, jest niebywale aktywny, trudny do rozczytania, ma twardą szczękę, srogi charakter do walki i dobrą kondycję. Wojował już na 25-minutowych dystansach, podczas gdy takiego doświadczenia nie ma jeszcze na swoim koncie Song Yadong.

Chińczyk będzie jednak tutaj bardzo groźny. To zawodnik dynamiczny – na pewno szybszy od Sandhagena – który uderza bardzo mocno. Potrafi składać ładne kombinacje, kopie atomowymi lowkingami. Na karku ma dopiero 24 lata, co oznacza, że nadal jak najbardziej może się rozwijać, łatając luki w swojej oktagonowej grze i wzbogacając ją o nowe elementy. Uzupełniając to o niezachwycającą mimo wszystko w półdystansie defensywę Sandhagena – jak na wysokiego zawodnika przystało… – to nie spadnę z krzesła, jeśli Song będzie notował sukcesy w szermierce na pięści.
Mając jednak na uwadze 25-minutowy dystans walki, odporność i kondycję Sandhagena, a także jego przebogaty arsenał oraz wysoką aktywność, to jednak jego w tej walce faworyzuję. Hasając do boków, będzie trafiał częściej, stroniąc od wymian w półdystansie.

Zwycięzca: Cory Sandhagen przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Sandhagen - Yadong
1.48 - 2.65

Sandhagen
Njokuani - Rodrigues
1.74 - 2.09

Njokuani
Fili - Algeo
1.77 - 2.05

Fili
Amedovski - Pyfer
4.56 - 1.20

Pyfer
Boser - Nascimento
1.52 - 2.53

Boser
Hernandez - Barriault
1.52 - 2.53

Hernandez
Jackson - Sabatini
2.65 - 1.48

Sabatini
Giles - Cosce
1.42 - 2.87

Giles
Lookboonmee vs. Gomes
1.45 - 2.76

Lookboonmee
Ogden - Zellhuber
3.53 - 1.30

Zellhuber
Agapova - Robertson
2.28 - 1.63

Robertson
Gravely - Basharat
2.45 - 1.55

Basharat
Motta - VanCamp
1.50 - 2.59

Motta
Ostatnia gala6-7
Łącznie2532-1388
Poprawne64,59 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button