Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Lewis vs. Daukaus

Analizy najważniejszych walk gali UFC FN: Lewis vs. Daukaus, która odbędzie się dzisiaj w Las Vegas.

Gala rozpocznie się w nocy o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 01:00 na Polsat Sport, eFortuna.pl oraz UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Mateusz Gamrot (19-1) vs. Diego Ferreira (17-4)

Kursy bukmacherskie: Mateusz Gamrot vs. Diego Ferreira 1.45 – 2.76

Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Mateusz Gamrot przez decyzję

170 lb: Stephen Thompson (16-5-1) vs. Belal Muhammad (19-3)

Kursy bukmacherskie: Stephen Thompson vs. Belal Muhammad 1.35 – 2.94

Bartłomiej Stachura: dynamika tej walki jest prosta jak konstrukcja cepa. Stephen Thompson powalczy o to, aby toczyła się ona w dystansie kickbokserskim, gdzie posiada znacznie więcej narzędzi, podczas gdy Belal Muhammad spróbuje przedzierać się do półdystansu, klinczu, obalać. Nie mam wątpliwości, że zdaje sobie sprawę, że kickboxing na środku klatki z Wonderboyem to wyrok.

Thompson ma już na karku 39 lat, a przecież opiera swój styl walki w ogromnej mierze na szybkości i dynamice – a te właśnie atuty wraz z wiekiem traci się najszybciej. Nie był ostatnio w stanie utrzymać na dystans Gilberta Burnsa. Może to dobrze wróżyć Belalowi Muhammadowi.

Natomiast jednak za bardziej miarodajny pojedynek uważam ten, jaki Amerykanin stoczył niedawno z Leonem Edwardsem. Nie miał w nim wiele do powiedzenia, a jego presja nie działała najlepiej. Muhammadowi brakuje najzwyczajniej w świecie arsenału i szybkości, aby toczyć walkę w stójce, oraz zapasów i parteru, aby powtórzyć to, co Thompsonowi uczynił Burns.

Nie skreślam całkowicie Belala, bo jednak wielki regres Stephena zbliża się wielkimi krokami, ale… Nie teraz. Jeszcze nie teraz.

Zwycięzca: Stephen Thompson przez decyzję

265 lb: Derrick Lewis (25-8) vs. Chris Daukaus (12-3)

Kursy bukmacherskie: Derrick Lewis vs. Chris Daukaus 2.03 – 1.70

Bartłomiej Stachura: Chris Daukas to jeden z trzech zawodników wagi ciężkiej, który wyróżnia się mobilnością – obok Ciryla Gane i Toma Aspinalla. Uważam jednak, że z tej trójki jest zdecydowanie najsłabszy pod kątem stójkowym. Przede wszystkim w aspektach defensywy zapaśniczej.

W tym kontekście odrobinę dziwi mnie, że jest faworytem w konfrontacji z Derrickiem Lewisem. Kluczem do pokonania Czarnej Bestii jest zawsze szczelna defensywa, a takowej Daukaus jeszcze nie wypracował.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że pod kątem szybkościowym Chris powinien tutaj zdecydowanie rozdawać karty. Jest to też zawodnik, który dopiero wspina się na szczyty, mocno zdeterminowany. Lewis już się rozpasał. Kupił kilka samochodów, domów, ma restaurację. Poddaję w wątpliwość jego zaangażowanie w treningi, szczególnie na starcie z tak anonimowym na świecie zawodnikiem jak Chris Daukaus.

Innymi słowy, Daukaus zdoła uchronić się przed cepami prawie 37-letniego rywala, będąc skuteczniejszym w szermierce na pięści i kopnięcia (lowkingi!). Swoim zwyczajem, gdy Lewis zda sobie sprawę, że o odwrócenie losów będzie ciężko, a ból zacznie przekraczać pewien konkretny próg, ustawi się bokiem na siatce, zasłoni głowę i poczeka na przerwanie sędziego.

Zwycięzca: Chris Daukaus przez (T)KO

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Lewis - Daukaus
2.03 - 1.70

Daukaus
Thompson - Muhammad
1.35 - 2.94

Thompson
Lemos - Hill
1.28 - 3.34

Lemos
Assuncao - Simon
3.09 - 1.32

Simon
Gamrot - Ferreira
1.45 - 2.76

Gamrot
Elkins -Swanson
2.49 - 1.47

Swanson
Jourdain - Ewell
1.45 - 2.55

Jourdain
Mayes - Parisian
1.47 - 2.49

Mayes
Eubanks - Gatto
1.55 - 2.29

Eubanks
Sayles - Leavitt
1.90 - 1.80

Sayles
Meerschaert - Stoltzfus
1.40 - 2.73

Meerschaert
Barcelos - Henry
1.28 - 3.34

Barcelos
Tafa - Hunsucker
1.28 - 3.34

Tafa
Pennington - Chiasson
1.50 - 2.41

Pennington
Ostatnia gala7-7
Łącznie2280-1266
Poprawne64,29 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button