UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Dern vs. Rodriguez

Analizy najciekawszych walk sobotniej gali UFC Fight Night, którą zwieńczy starcie Mackenzie Dern z Mariną Rodriguez.

Gala rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 22:00 na Polsat Sport Fight, w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

135 lb: Chris Gutierrez (16-3-2) vs. Felipe Colares (10-2)

Kursy bukmacherskie: Chris Gutierrez vs. Felipe Colares 1.37 – 3.10

Bartłomiej Stachura: dynamika w starciu dobrze poukładanego technicznie, wyrachowanego, odpowiedzialnego w defensywie i dysponującego atomowymi lowkingami Chrisa Gutierreza z szalonym rzeźnikiem Felipe Colaresem, który wyłomy w defensywie nadrabia twardą, szczęką, sercem i charakterem, nie jest szczególnie trudna do odczytania.

Otóż, Gutierrez będzie metodycznie rozbijał nacierającego mniej lub bardziej wściekle przeciwnika, stopując też okolicznościowe próby obaleń. Pytanie brzmi – czy Brazylijczyk zdoła zajechać Amerykanina – tj. przejąć stery walki odpowiednio wcześnie, aby wygrać na kartach, albo też skończyć Gutierreza w rundzie trzeciej? Wykluczyć takiego scenariusza nie sposób, ale nie uważam go za szczególnie prawdopodobny. Dlaczego? Po pierwsze – głowy bym nie dał, że Colares przetrwa do rundy trzeciej. Po drugie – pod kątem kondycyjnym Brazylijczyk żadnym gigantem nie jest. Owszem, naciera do końca, ale z każdą rundą wyraźnie spadają jego szybkość i dynamika.

Podsumowując, Gutierrez wygra pewnie na pełnym dystansie, będąc długimi fragmentami znacznie skuteczniejszym zawodnikiem w szermierce na pięści i kopnięcia.

Zwycięzca: Chris Gutierrez przez decyzję

125 lb: Tim Elliott (17-11-1) vs. Matheus Nicolau (16-2-1)

Kursy bukmacherskie: Tim Elliott vs. Matheus Nicolau 2.76 – 1.45

Bartłomiej Stachura: nie jest żadnym sekretem, że Tim Elliott poszuka tutaj obaleń i walki z góry. W szermierce na pięści i kopnięcia nie daję mu większych szans, pomimo jego nieprzewidywalnego stylu walki spod znaku herky-jerky. Najzwyczajniej w świecie jego obrona jest dziurawa jak szwajcarski ser – na domiar złego Nicolau to bardzo dobry kontruderzacz.

W ostatnich dwóch walkach – szczególnie tej z Espinosą – Elliott zaprezentował znacznie bardziej taktyczną i wyrachowaną grę, ale… Mam poważne wątpliwości, czy będzie w stanie obalać Brazylijczyka, którego skuteczność obrony przed obaleniami wynosi… 100%. Co prawda Nicolau nie mierzył się jeszcze z mocnymi zapaśnikami, ale… Posiada czerń w jiu-jitsu. Da sobie radę.

Nie skreślam całkowicie Amerykanina, bo jego presja i agresja stanowić mogą problem dla chętnie oddającego pole i niesłynącego z aktywności Nicolau. Kto wie, czy nie przekona do siebie sędziów punktowych, jeśli będzie nieustannie nacierał, łapał klincz, szukał obaleń.

Natomiast za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam jednak ten, w którym Nicolau trafia znacznie donioślejszymi uderzeniami – głównie z kontry – które przesądzą o jego wiktorii na kartach sędziowskich.

Zwycięzca: Matheus Nicolau przez decyzję

170 lb: Randy Brown (13-4) vs. Jared Gooden (18-6)

Kursy bukmacherskie: Randy Brown vs. Jared Gooden 1.38 – 3.05

Bartłomiej Stachura: Jared Gooden uderza mocniej, prawdopodobnie będzie też silniejszy. Może też spróbować kopnięć na nogi, bo Randy Brown gigantem w ich bronieniu zdecydowanie nie jest.

Rzecz jednak w tym, że Jamajczyk powinien przeważać w każdej w zasadzie płaszczyźnie – poza może półdystansem, gdzie Gooden może zagrozić mu ciężkimi pięściami. Brown posiada bogatszy wachlarz uderzeń w dystansie, a będzie miał też po swojej stronie warunki fizyczne.

Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, Jamajczyk może poszukać klinczu, aby tam zaprząc do działania kolana i łokcie, albo pokusić się o sprowadzenie. Innymi słowy, posiada znacznie więcej dróg do zwycięstwa.

I wygra – co oznacza, że przetrwa lowkingi Goodena i nie da się ustrzelić przy skracaniu dystansu.

Zwycięzca: Randy Brown przez decyzję

115 lb: Mackenzie Dern (11-1) vs. Marina Rodriguez (14-1-2)

Kursy bukmacherskie: Mackenzie Dern vs. Marina Rodriguez 1.55 – 2.45

Bartłomiej Stachura: Dern poprawiła ostatnimi czasy stójkę, a Rodriguez nie brakuje charakteru w parterze, ale nie oszukujmy się – to klasyczna konfrontacja parter vs. stójka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Rodriguez może oczywiście napsuć mnóstwo krwi Dern na nogach, a i pamiętać trzeba, że jest sroga w klinczu, ale… Spodziewam się, że presja i agresja ze strony Dern prędzej czy później pozwolą jej przenieść walkę do parteru – nawet jeżeli będzie mocno porozbijana. Serca i charakteru Dern odmówić nie można, a te właśnie atuty przydadzą się jej najbardziej w szermierce na pięści i kopnięcia, która dla niej będzie tylko drogą do skrócenia dystansu i poszukania obalenia.

Innymi słowy, walka prędzej czy później trafi do parteru, a tam…

Zwycięzca: Mackenzie Dern przez poddanie

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Rodriguez - Dern
2.59 - 1.50

Dern
Brown - Gooden
1.38 - 3.05

Brown
Elliott - Nicolau
2.76 - 1.45

Nicolau
Gutierrez - Colares
1.37 - 3.10

Gutierrez
Agapova - Mazo
2.30 - 1.62

Mazo
Romanov - Vanderaa
1.15 - 5.46

Romanov
Rosa - Jackson
2.45 - 1.55

Jackson
Ontiveros - Garcia
3.68 - 1.28

Garcia
Godinez - Juarez
1.30 - 3.53

Godinez
Ostatnia gala9-2
Łącznie2206-1232
Poprawne64,16 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button