Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 294: Makhachev vs. Volkanovski 2

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC 294: Makhachev vs. Volkanovski 2, która odbędzie się w Abu Zabi.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC 294: Makhachev vs. Volkanovski 2 rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 20:00 na Polsat Sport Fight oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

135 lb: Said Nurmagomedov (17-3) vs. Muin Gafurov (18-5)

Kursy bukmacherskie: Said Nurmagomedov vs. Muin Gafurov 1.40 – 2.77


Bartłomiej Stachura: Muin Gafurov to zawodnik walczący agresywnie, chętnie wywierający presję, niestroniący od rozpuszczania mocnych uderzeń z niecnymi intencjami. Niby rębajło, ale potrafi też zaskoczyć obrotówką. Ponadto chętnie obala.

Rzecz jednak w tym, że na papierze Said Nurmagomedov może mieć tutaj przewagę w każdym niemal elemencie. W stójce Dagestańczyk posiada znacznie bogatszy arsenał i jest niebywale kreatywny. Czasami co prawda przesadza z efektownością, na czym traci jego efektywność, ale akurat w konfrontacji z nieszczególnie skomplikowanym w stójce Tadżykiem wcale nie musi być to wada.
Gafurov z pewnością poszuka tutaj obalenia, ale nie dość że Nurmagomedov to przyzwoity zapaśnik, to jak najbardziej może złapać też Tadżyka w jakąś gilotynę. Jest bowiem w tej sztuce – tj. kontrowania obaleń gilotynami – naprawdę sprawny.

Innymi słowy, uważam, że mniej doświadczonemu, mniejszemu Gafurovowi najzwyczajniej w świecie brakuje narzędzi w stójce i w zapasach, aby wyjść z tej walki obronną ręką.

Zwycięzca: Said Nurmagomedov przez poddanie

185 lb: Ikram Aliskerov (14-1) vs. Warlley Alves (14-6)

Kursy bukmacherskie: Ikram Aliskerov vs. Warlley Alves 1.14 – 5.05


Bartłomiej Stachura: Warlley Alves wziął ten pojedynek w zastępstwie, przenosi się do wagi średniej, walczy na wrogim terenie, przegrał dwie ostatnie potyczki. Nie będzie tutaj faworytem.

Rzecz jednak w tym, że Brazylijczyk to zawodnik chimeryczny – i kto wie, czy właśnie w Abu Zabi nie wzniesie się na wyżyny swoich możliwości? Nie będę bowiem ukrywał, że mam póki co ograniczone zaufanie do Ikrama Aliskerova. Owszem, może z czasem przebić się do czołówki wagi średniej, ale też nie jest tak, że to talent czystej wody. Nic z tych rzeczy. To nieźle poukładany stójkowicz i solidny zapaśnik. Kto wie, może rąbnie Dagestańczyka takim middlem, po którym temu odechce się walczyć? W końcu Phil Hawes notował w tym obszarze sporo sukcesów. Alves jest też sprawny w obszarze gilotyn – kontra na obalenia! – oraz może napsuć rywalowi krwi w klinczu.

Trudno jednak mimo wszystko nie widzieć większego, prawdopodobnie silniejszego Aliskerova w roli faworyta. Ma za sobą pełen obóz przygotowawczy, bije się na własnym terenie, prawdopodobnie będzie wyraźnie górował kondycyjnie. Prognozuję, że Alves nie zdoła skończyć go w pierwszej rundzie, a to oznacza, że…

Zwycięzca: Ikram Aliskerov przez (T)KO

205 lb: Magomed Ankalaev (18-1-1) vs. Johnny Walker (21-7)

Kursy bukmacherskie: Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker 1.24 – 4.06


Bartłomiej Stachura: nie będę ukrywał, że już mnie mdli od słuchania o tym, jaki to Johnny Walker szalony i nieprzewidywalny. Jasny gwint! Czy naprawdę nikt nie oglądał jego ostatnich walk? Pod batutą Johna Kavanagha chłop tak ograniczył swoje szaleństwa, że wręcz przesadza w drugą stronę – walczy chwilami wręcz biernie, stroniąc od jakiegokolwiek ryzyka. Owszem, tu i ówdzie odzywa się w nim stary zew, ale w ogólnym rozrachunku Brazylijczyk walczy teraz wręcz asekurancko. Mając zresztą na uwadze jego podejrzaną szczękę, ma to pewne uzasadnienie…

Przechodząc zaś do meritum. No tak, Walker może ustrzelić Ankalaeva jakimś kolanem. Może – co jeszcze bardziej prawdopodobne – obrać kurs Jana Błachowicza i rąbać wściekle lowkingami. W tym akurat jest całkiem niezły. Nie wykluczam też, że postawi Dagestańczykowi spory opór zapaśniczy – bo to kawał silnego skurczybyka, nie w ciemię bitego pod kątem obrony przed obaleniami.
Jeśli Ankalaev będzie walczył w swoim stylu – czyli na cofce szukając kontr – czeka nas dramatyczne widowisko. Spodziewam się jednak, że Dagestańczyk odrobinę podkręci jednak tempo, co zresztą zapowiada. W szermierce na pięści i kopnięcia jest natomiast znacznie lepiej poukładany technicznie – walczy odpowiedzialnie w defensywie i doskonale pracuje kontrującym prawym sierpem. Na Johnny’ego Walkera wystarczy – Brazylijczyk pod presją wraca bowiem do swoich szalonych nawyków, które narażają go na kontry.

Zwycięzca: Magomed Ankalaev przez (T)KO

185 lb: Khamzat Chimaev (12-0) vs. Kamaru Usman (20-3)

Kursy bukmacherskie: Khamzat Chimaev vs. Kamaru Usman 1.33 – 3.32


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj. Video-analiza w poniższym nagraniu.

Zwycięzca: Khamzat Chimaev przez decyzję

155 lb: Islam Makhachev (24-1) vs. Alexander Volkanovski (26-2)

Kursy bukmacherskie: Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski 1.37 – 3.10


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj. Video-analiza w poniższym nagraniu.

Zwycięzca: Islam Makhachev przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Makhachev - Volkanovski
1.37 - 3.10

Makhachev
Usman - Chimaev
3.32 - 1.33

Chimaev
Ankalaev - Walker
1.24 - 4.06

Ankalaev
Aliskerov - Alves
1.14 - 5.05

Aliskerov
Magomedov - Gafurov
1.40 - 2.77

Magomedov
Elliott - Mokaev
4.13 - 1.20

Mokaev
Yahya - Peek
2.22 - 1.60

Peek
Basharat - Henry
1.14 - 5.05

Basharat
Azaitar - Dumas
2.77 - 1.40

Dumas
Breeden - Jubli
3.27 - 1.30

Jubli
Wood - Naimov
1.27 - 3.47

Wood
Dudakova - Frey
1.16 - 4.69

Dudakova
Magomedov - Silva
1.32 - 3.15

Magomedov
Ostatnia gala7-4
Łącznie2902-1576
Poprawne64,80 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button