KSWPolskie MMA

Tym razem znacznie ostrożniejszy! „Szpila” zabrał głos nt. walki Pudzianowski vs. Khalidov: „Nie ma co lekceważyć Pudziana”

Artur Szpilka zabrał głos na temat starcia Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem.

W drodze do walki Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą, która odbyła się podczas majowej gali KSW 70, Artur Szpilka nie dawał temu pierwszemu praktycznie żadnych szans, nie wykluczając nawet, że Berserker może ostatecznie wysłać byłego strongmana na emeryturę.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Kapitalnie dysponowany Pudzian ciężko znokautował szczecinianina w pierwszej rundzie, nie omieszkując później przesłać kilku medialnych kuksańców pod adresem Szpili.

Trudno zatem dziwić się, że zapytany w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Ring Polska, jak widziałby potencjalne starcie Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem – ogłoszone w międzyczasie w charakterze walki wieczoru grudniowej gali KSW 77 w Gliwicach – pięściarz z Wieliczki podszedł do tematu ostrożniej.

– Kto byłby faworytem? – powiedział Artur. – Kurczę, powiem ci tak, kibicowałbym Mamedowi z racji tego, że dłużej go znam. Wiadomo, że Michał (Materla), jak i Mamed są dla mnie ikonami, takimi legendami mieszanych sportów walki w Polsce.

– To oni są prekursorami tego sportu u nas w Polsce i uważam, że Mamed jest zupełnie innym zawodnikiem, ale tu też nie ma co lekceważyć przede wszystkim Pudziana, bo już pokazał – to jest zawodnik startowy. Też ta siła fizyczna jest inna, ale jednak jak Mamed walczy i wie o tym, że musi być skoncentrowany, to też jest kozakiem. No nie wiem, szykuje się mega fajna walka.

Co zaś tyczy się mającego za sobą zwycięski debiut w KSW Artura Szpilki, to jest on już po słowie z szefami organizacji. Do akcji powróci najprawdopodobniej pod koniec stycznia, czyli w ramach gali KSW 78. Spekuluje się, że jego przeciwnikiem będzie Arkadiusz Wrzosek.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button