KSWPolskie MMA

A jednak! Mamed Khalidov vs. Mariusz Pudzianowski walką wieczoru KSW 77! Znamy też co-main event!

Długo planowane starcie na szczycie wagi medialnej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Mamedem Khalidovem zwieńczy grudniową galę KSW 77.
O pojedynku Mariusza Pudzianowskiego (17-7) z Mamedem Khalidovem (35-8-2) spekulowano od prawie dwóch lat. Czeczen od zawsze wyrażał pełne zainteresowanie konfrontacją z Pudzianem, podkreślając, że traktuje byłego strongmana jako 100-procentowego sportowca i zawodnika MMA.
Co prawda kilka miesięcy temu na drodze do zestawienia walki pojawiły się poważne problemy – czeczeńscy trenerzy Polaka stwierdzili, że nie chcą jego walki z Mamedem Khalidovem z uwagi na wielki szacunek, jakim darzą tego ostatniego – ale najwyraźniej przeszły one właśnie do historii.

Jak natomiast zdradził przed dzisiejszą konferencją prasową dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty, Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w walce wieczoru gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach.

Mariusz Pudzianowski może pochwalić się najlepszą w 13-letniej już karierze passą pięciu zwycięstw – wszystkich przez nokauty. Ostatnio był widziany w akcji w maju, brutalnie nokautując faworyzowanego Michała Materlę.Mamed Khalidov ostatnimi laty radzi sobie znacznie gorzej, bo bilans jego pięciu ostatnich walk wynosi 1-4. Jedyne zwycięstwo w tym okresie odniósł w rewanżu ze Scottem Askhamem, którego znokautował efektownym kopnięciem nożycowym. Najgorzej natomiast Czeczen wspomina ostatni występ, gdy w grudniu zeszłego roku padł pod ciężkimi pięściami Roberto Soldicia, nokaut przypłacając licznymi złamaniami twarzoczaszki, które wykluczyły go ze startów na wiele miesięcy.

This poll has ended (since 1 month).

Mamed Khalidov vs. Mariusz Pudzianowski - kto wygra?

Mariusz Pudzianowski
62.46%
Mamed Khalidov
37.54%

Podczas konferencji prasowej ogłoszono też co-main event gali KSW 77. Dojdzie w nim do trylogii na szczycie wagi koguciej pomiędzy dzierżącym jej pas Sebastianem Przybyszem (10-2) oraz Jakubem Wikłaczem (13-3-1).
Bilans rywalizacji wynosi obecnie 1-1. Pierwszą walkę w 2017 roku wygrał jednogłośną decyzją Wikłacz, jeszcze pod sztandarem ACA. Rewanż, który odbył się trzy lata później w KSW, padł łupem Przybysza, który ubił rywala ciosami na korpus w trzeciej rundzie.

Obaj zawodnicy mają na koncie pokaźną serię wiktorii – Sebić wygrał sześć ostatnich potyczek, dwukrotnie broniąc tronu, podczas gdy reprezentant Czerwonego Smoka obronną ręką wyszedł z trzech ostatnich walk.

This poll has ended (since 1 month).

Sebastian Przybysz vs. Jakub Wikłacz 3 - kto wygra?

Sebastian Przybysz
78.88%
Jakub Wikłacz
21.12%

Rozpiska KSW 77

Walka wieczoru

120 kg: Mamed Khalidov (35-8-2) vs. Mariusz Pudzianowski (17-7)

Co-main event

61,2 kg: Sebastian Przybysz (10-2) vs. Jakub Wikłacz (13-3-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button