UFC

Tybura vs. Lewis oficjalnie na UFC FN 126, Sage Northcutt wraca do akcji

Marcin Tybura z Derrickiem Lewisem a Sage Northcutt z Thibaultem Goutim skrzyżują rękawice podczas lutowej gali UFC Fight Night 126.

Pojedynki Marcina Tybury (16-3) z Derrickiem Lewisem (18-5) oraz Sage’a Northcutta (9-2) z Thibaultem Goutim (13-2) zostały oficjalnie ogłoszone na galę UFC Fight Night 126, która odbędzie się 18 lutego w teksaskim Austin.
Starcie uniejowianina z Czarną Bestią zapowiadaliśmy i poddawaliśmy wstępnej analizie już trzy tygodnie temu – w tym miejscu.

Z kolei starcie Northcutta z Goutim zostało pierwotnie zapowiedziane przez ESPN.com.

Super Sage od pewnego czasu przeplata zwycięstwa z porażkami. Tę pierwszą pod banderą UFC zadał mu Bryan Barberena, ale potem młodzian wypunktował Enrique Marina. Na jego drodze stanął następnie Mickey Gall, zmuszając Northcutta do klepania. Do akcji – po prawie rocznej przerwie – Sage powrócił w listopadzie tego roku, w niezłym stylu wypunktowując Michela Quinonesa podczas gali UFC Fight Night 120.

Gouti przygodę z UFC rozpoczął od trzech porażek przed czasem – z Teemu Packalenem, Olivierem Aubin-Mercierem i Chadem Laprise, ale w starciu ostatniej szansy – otrzymanym, bo brał wcześniej walki w zastępstwach – podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 115 ubił Andrewa Holbrooka, ratując się przed zwolnieniem.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim uderzacze, ale przewagę szybkościową oraz zapaśniczą powinien mieć po swojej stronie nieźle ostatnio wyglądający Northcutt. Tym niemniej Francuz to całkiem przyzwoity kickbokser i trudno mimo wszystko skreślać go w walce z nieopierzonym rywalem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sage Northcutt – 1.45
Thibault Gouti – 2.65

Rozpiska UFC Fight Night 126

125 lbs: Brandon Moreno (14-4) vs. Ray Borg (11-3)
265 lbs: Marcin Tybura (16-3) vs. Derrick Lewis (18-5)
155 lbs: Sage Northcutt (9-2) vs. Thibault Gouti (12-3)

*****

Analizy i typowania walk KSW 41:

Kamil Szumuszowski vs. Grzegorz Szulakowski
Łukasz Rajewski vs. Salahdine Parnasse
Maciej Kazieczko vs. Gracjan Szadziński

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button