KSWPolskie MMA

„Trzeba ruszyć dupę w inną stronę” – Martin Lewandowski krytycznie o występie Mariusza Pudzianowskiego

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski zdecydowanie nie był pod wrażeniem występu Mariusza Pudzianowskiego w walce wieczoru gali KSW 51.

Mariusz Pudzianowski nie miał łatwej przeprawy z Erko Junem w walce wieczoru chorwackiej gali KSW 51.

Polski zawodnik w drugiej rundzie miał sporo problemów z minimalnie faworyzowanym przez bukmacherów Bośniakiem, inkasując sporo uderzeń pod siatką. Ostatecznie jednak zdołał rywala przewrócić, kończąc walkę uderzeniami z góry.

Pojedynek wywołał sporo emocji, bo pomijając dłuższy fragment klinczerski w pierwszej odsłonie sytuacja zmieniała się w nim jak w kalejdoskopie.

Okazuje się jednak, że współwłaściciel KSW Martin Lewandowski widział to zupełnie inaczej – nie zostawił bowiem suchej nitki na 42-letnim już Pudzianie, nie szczędząc komplementów młodszemu od niego o 13 lat – ergo, znacznie bardziej perspektywicznemu – Bośniakowi…

Były jakieś niepotrzebne ruchy Mariusza, gdy tam już zdominował, których nie lubię. Wiadomo, nie jest to zabronione, ale przy klasie tego zawodnika, to już pewne tam…

– powiedział polski promotor w rozmowie z dziennikarzami po gali, nawiązując do zamykania dłonią ust Junowi przez Pudzianowskiego.

Ja osobiście nie jestem jakimś tam zwolennikiem takich trochę trików. Lubię jak pojedynki idą… Tak jak Erko zobaczył, że wypadła Mariuszowi szczęka, to on nie miał powodu, żeby zatrzymywać całą walkę, dopóki sędzia tego nie zrobi – zatrzymał, pokazał… I tak dalej.

Natomiast poszedłem i pogratulowałem Erko. Powiedziałem, że w mojej ocenie odbioru jego jako zawodnika, w głowie, w wewnętrznej hierarchii to nic nie zmienia. Pokazał się ze świetnej strony i Mariusz wygrał zdecydowanie swoją fizycznością. Wiedział, co jest jego największym atutem. Zresztą my wszyscy wiemy, że to jest jego największy atut.

Chciałbym też z Mariuszem pogadać, że coś w tym jego szkoleniowym teamie i w ogóle w tym przygotowaniu trzeba zmienić. Mam wrażenie, że Pudzian nam od jakiegoś czasu po prostu stoi w miejscu, a ma warunki, żeby poprawić się. I chyba zdaje sobie sprawę, że jest też coraz mniej atrakcyjnym zawodnikiem przez to, a chcemy go jeszcze przynajmniej ten rok, dwa pooglądać jego walki, więc trzeba to zmienić.

Jeszcze ostrzej o występie byłego strongmana, który lata temu położył fundamenty pod sukces KSW, Martin Lewandowski wypowiedział się w rozmowie z portalem MMA.pl.

Niewiele robiąc sobie z wieku Pudziana, etapu kariery, na jakim się znajduje oraz stylu walki, jaki prezentuje w zasadzie od początku swojej przygody z MMA, Szef polskiego giganta ukuł osobliwą narrację o… braku progresu sportowego u zwycięzcy walki wieczoru!

Jestem akurat rozczarowany Mariuszem, powiem szczerze, bo liczyłem na…

– rozpoczął Lewandowski.

Liczyłem, że on, jak na takiego starego doświadczonego doga, psa, pokaże, gdzie miejsce Erko, a moim zdaniem Erko się bardzo dobrze spisał. Pokazał się z kapitalnej strony. Nawet nie techniczne nawet żadne umiejętności, żadne doświadczenie Mariusza nie zaważyło tylko po prostu kilogramy. I tu nie ma co gadać. A chciałbym, żeby Mario jeszcze z nami powalczył ze 2-3 lata i żeby nie odpuszczał po prostu. Nie wiem, czy zignorował sobie po prostu część tych przygotowań, czy sobie odpuścił u tego Erko. Wygrał zasłużenie, ale jednak ludzie oczekują po takiej gwieździe, że to będzie jednak coś bardziej emocjonującego.

Po walce Pudzianowski stwierdził, że taki był właśnie plan na Juna – przewrócić i zdominować z góry. Lewandowski podchodzi jednak do tematu z dystansem.

Ale czas już, żeby… Już taki ostatni dzwonek, żeby Mario jednak zmienił coś, bo od kilku walk walczy dość przewidywalnie i moim zdaniem stoi w miejscu.

– stwierdził współwłaściciel KSW.

Zresztą powiedziałem to jemu już jakiś czas temu. Czeka nas poważna rozmowa. Powiem po prostu, co myślę. Tak i jemu będę o tym wspominał. Trzeba ruszyć dupę w inną stronę. Nie można po prostu… Może coś w składzie trenerskim coś trzeba pozmieniać. Nic do chłopaków nie mam. Zresztą z Arbim i innymi ludźmi się dobrze znam, ale trzeba być realistą, a nie się po prostu klepać po plecach i mówić, że jest wszystko dobrze, jak nie jest dobrze. Ja to od kilku walk widzę, że nie jest dobrze. I tyle.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Conor McGregor w medialnej ekstazie po porażce Abubakara Nurmagomedova – kasuje wpisy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button