BellatorFedor EmelianenkoRosyjskie MMA

Trener Fedora: „Panuje bezład, w swoich atakach idzie na żywioł”

Trenerzy legendarnego Fedora Emelianenki opowiadają o przygotowaniach Ostatniego Cara do walki z Mattem Mitrione na gali Bellator 172, charakteryzując styl Amerykanina.

Główny trener Fedora Emalianienko (36 4), Aleksandr Michkov, w rozmowie z portalem Sovsport.ru podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat najbliższego rywala swojego podopiecznego, Matta Mitrione (11–5):

Przeciwnik jest całkiem ciekawy i oczywiście niełatwy. Mańkut, wysoki, długi zasięg, jednak jest całkiem szybki, dobrze porusza się na nogach, co może sprawiać problemy.

– powiedział trener.

Swoje walki prowadzi w swego rodzaju ostry, dość ryzykowny sposób – lubi się pobić, rozpuścić pięści. Ma czym przywalić. Bije tak jakoś surowo, mało w tym techniki, za to bije twardo. Ale nie ma co się dziwić. Waga ciężka – ciężkie ciosy. Nie powiedziałbym, czy u niego są jakieś koronne kombinacje. Raczej panuje bezład, w swoich atakach idzie na żywioł, licząc na swoją siłę fizyczną i silny cios. Ale i takim sposobem przepuszcza wiele ciosów. Bywał rozbijany, zdarzały się nokauty.

Drugi trener Fedora, Wladimir Woronow, wyjawił z kolei, kiedy cały team planuje przylecieć do Stanów Zjednoczonych.

Nie można oczywiście tego nazwać głównym obozem, raczej częścią przygotowań do pojedynku. Planujemy przylecieć do Stanów na pięć dni przed walką.

– wyjawił agencji TASS.

Gala Bellator 172 odbędzie się 18 lutego w San Jose.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button