Doping w MMAUFC

Trener Diaza: „McGregor jest na dopingu”

Trener Nate’a Diaza potwierdza słowa swojego podopiecznego, ponawiając oskarżenia pod adresem Conora McGregora o stosowanie dopingu.

Pamiętacie, jak podczas gorącej konferencji prasowej przed galą UFC 196 Conor McGregor zacietrzewił się na oskarżenia o doping ze strony Nate’a Diaza? Oczywiście, że pamiętacie! Ale jeśli komuś to umknęło, przypomnijmy:

Nerwowa reakcja Irlandczyka na zarzuty o stosowanie dopingu nie mogła ujść uwadze obozu stocktończyka.

Oczywiście, że wierzę w to (że McGregor jest na dopingu – dop. red.), jasne, że tak.

– stwierdził w rozmowie z Submission Radio trener boksu Diaza, Richard Perez.

Niektórzy goście są przyłapywani – i, szczerze mówiąc, wiem, że McGregor musi być na jakichś sterydach. Jest całkiem spory, nagle przeskakuje do 170 funtów? Nie ma opcji, miał przecież walczyć w 155. Więc, jeśli to przemyśleć, to skupiał się na treningu pod 155 funtów. Miał tylko dwa tygodnie do walki. I nagle przeskakuje do 170? Coś się dzieje.

Perez odniósł się też do zaprezentowanej powyżej sytuacji z konferencji prasowej.

Gdy Nathan wspomniał mu o tym, przeszedł do obrony, wściekł się. Gdybym walczył i ktoś by mi powiedział, że jestem na dopingu, wyśmiałbym go i powiedział: „tak, daj mi jeszcze więcej koksu, jasne, dawaj”. A on zaczął się bronić i wkurzył się. „Nie jestem na dopingu, nie jestem na dopingu!”. Próbował się bronić, sposób, w jaki próbował się bronić i sposób, w jaki mówił… coś się za tym kryje.

Wieloletni trener Diaza stwierdził też, że to Irlandczyk chciał walczyć w wyższym limicie wagowym – nie jego podopieczny.

Wiem tylko, że walka miał być w 155 funtach i z jakiegoś powodu nie sądzę, aby (McGregor) był w stanie zrobić tę wagę, bo próbował najpierw zmienić to na 165 funtów, potem na 170. Więc pomyślcie o tym. Na dwa tygodnie przed walką powinien pozostawać w okolicy 155 funtów albo przejść do 160. Ale nie – od razu przeskoczył do 170. To podejrzany samo w sobie.

Właśnie tak mówię – McGregor nie mógł zrobić wagi. W przeciwnym razie powiedziałby: „Ok, zróbmy to w 160 funtach albo w 155 funtach”, bo Nathan był na to gotowy. Ale tego nie zrobił. Przeskoczył do 170 funtów. Dlaczego?

Czy takie oskarżenia mogą wpłynąć na nastawienia Irlandczyka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button