KSWPolskie MMA

Tomasz Narkun ubił Thierry’ego Sokoudjou!

Tomasz Narkun obronił tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej po raz drugi, na gali KSW 36 pokonując Thierry’ego Sokoudhou w pierwszej rundzie.

W swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Tomasz Narkun (13-2) ubił przez techniczny nokaut Thierry’ego Sokoudjou (17-15).

Zawodnicy zaczęli bardzo spokojnie, czając się naprzeciwko siebie. Kameruńczyk zaatakował potężnym lowkingiem, a później mocnym cepem. Po krótkiej kotłowaninie Sokoudjou rzucił Narkuna na deski. Tam jednak Polak błyskawicznie założył ciasną balachę. Pretendent zdołał się wykaraskać, choć wydawało się, że Żyrafa jest bardzo bliski odklepania Kameruńczyka. Chwilę potem szczecinianin znów złapał dźwignię na rękę, ale Soko ponownie się wydostał. Pretendent nie garnął się specjalnie do powrotu do stójki, wdając się w ryzykowną grę z polskim asem parteru. Sędzia po jednej z akcji ukarał Narkuna odjęciem punktu za ciągnięcie rywala za włosy. W końcu na półtorej minuty przed końcem pierwszej rundy mistrz zrzucił z siebie pretendenta, próbując zdobyć pozycję górną. Sokoudjou wstał jednak przy siatce, ale, potwornie już zmęczony, w stójce przyjmował cios za ciosem od ultra-agresywnie usposobionego mistrza. Jego głowa odskakiwała raz za razem i pomimo tego, że nie padł na deski, sędzie słusznie przerwał pojedynek.

To czwarte z rzędu zwycięstwo Narkuna, który w wywiadzie po walce przyznał, że wyszedł do niej z kontuzją – nie ujawnił jednak szczegółów na jej temat.