UFC

Tom Aspinall kusi walką na UFC 300 – rywalem Alex Pereira?

Tymczasowy mistrz wagi ciężkiej Tom Aspinall kusi występem na gali UFC 300, łypiąc w kierunku Alexa Pereiry.
Nadal nie wiadomo, jaka walka uświetni jubileuszową gale UFC 300, która odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas. Co prawda sternik amerykańskiego giganta Dana White od dobrych trzech tygodni kusi jej ogłoszeniem, ale nadal, wbrew zapowiedziom, o main evencie ni widu, ni słychu.

W międzyczasie White zdążył ujawnić, jakie pojedynek otworzy galę UFC 300, ale walka wieczoru nadal spowita jest mgłą tajemnicy, co oczywiście rodzie najróżniejsze spekulacje. W środę na nowo wzniecił je tymczasowy mistrz kategorii ciężkiej Tom Aspinall.
Brytyjczyk opublikował na Instagram Stories poniższe zdjęcie, które w nieszczególnie zawoalowany sposób sugeruje jego walkę z Alexem Pereirą na UFC 300.

Tom Aspinall sięgnął po tymczasowy pas wagi ciężkiej w listopadzie zeszłego roku, szybko nokautując Sergeya Pavlovicha. Brytyjsko-rosyjski pojedynek został wtedy zestawiony w zastępstwie za odwołane starcie Jona Jonesa ze Stipe Miociciem.

Przez dłuższy czas Aspinall wojował medialnie o to, aby na szali jego kolejnego pojedynku – najchętniej naprzeciwko Bonesa lub Stiopika – znalazł się prawowity tytuł mistrzowski, ale w ostatnich tygodniach od narracji tej odstąpił, wyrażając gotowość do walki ze zwycięzcą konfrontacji Curtisa Blaydesa z Jailtonem Almeidą.Rzecz jednak w tym, że Brytyjczyk od czasu pokonania Pavlovicha wyrażał też zainteresowanie potencjalną konfrontacją z mistrzem wagi półciężkiej Pereirą. Problem jednak w tym, że Brazylijczyk póki co nie garnie się do migracji do 265 funtów po trzeci pas. Jak powtarza, gdy jego ciało wyśle mu sygnały, że ścinanie do 205 funtów staje się problematyczne, przejdzie wyżej, ale póki co skupia się na wadze półciężkiej.

Czy Poatan da się przekonać do zmiany zdania? Czy w ogóle White i spółka podejmują takie próby? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Brazylijczyk jest już w obozie przygotowawczym, który rozpoczął kilka tygodni temu.

Tom Aspinall vs. Alex Pereira - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button