„To największy artysta nokautu” – Jairzinho Rozenstruik z ambitnymi planami po walce z Alistairem Overeemem

Jairzinho Rozenstruik zdradził, z kim najchętniej zmierzyłby się po potencjalnym zwycięstwie z Alistairem Overeemem.

W oktagonie zadebiutował ledwie dziewięć miesięcy temu, ale trzy walki później niepokonany Jairzinho Rozenstruik (9-0) znajduje się już w szerokiej czołówce kategorii ciężkiej.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Do akcji Surinamczyk powróci 7 grudnia w Waszyngtonie, gdzie w ramach walki wieczoru gali UFC on ESPN 7 stanie w szranki z zaprawionym w bojach Alistairem Overeemem, zastępując borykającego się z dramatami rodzinnymi – zaginęła jego pasierbica – Waltera Harrisa.

Starcie z Alistairem Overeemem jest dla mnie korzystne.

– powiedział Jairzinho Rozenstruik w rozmowie z Remym Bonjaskym.

Gdy tylko pojawiła się taka okazja, od razu się zgodziłem. Nie zastanawiałem się dwa razy. Chwyciłem ją oburącz. Cieszę się z tej walki. Zwycięstwo z Alistairem Overeemem przesunie mnie mocno do góry w rankingu UFC. Jestem teraz na 14. miejscu, a Alistair jest na 6. Wiem więc, że to zwycięstwo da mi duży awans. Jesteśmy więc zadowoleni z tego zestawienia.

Alistair to sławny zawodnik. Legenda. Mistrz DREAM, Strikeforce, K-1. Po prostu się cieszymy.

W debiucie w UFC 31-letni Surinamczyk ubił Juniora Albiniego, by kilka miesięcy później w ledwie dziewięć sekund znokautować Allena Crowdera. Ostatnio był natomiast widziany w oktagonie podczas październikowej gali UFC 244 w Nowym Jorku, gdzie w 29 sekund zdemolował Andreia Arlovskiego.

O ile wydaje się, że w płaszczyźnie stójkowej mający za sobą karierę kickbokserską Rozenstruik może nawiązać rywalizację z Overeemem – a z uwagi na ciężkie ręce i twardą szczękę będzie prawdopodobnie znacznie groźniejszy od Holendra – to wiele pytań pojawia się na temat gry parterowej Surinamczyka. Ten jednak podchodzi do tematu spokojnie.

Moje umiejętności parterowe są świetne.

– zapewnił.

Jestem gotowy. Przygotowywałem się na to całe życie.

Szlifujący formę w Miami na Florydzie Rozenstruik jest daleki od lekceważenia Overeema, zdając sobie sprawę, że będzie to największe wyzwanie w jego karierze MMA. Jednocześnie jednak ma już jasno określoną wizję przyszłości i kolejnego rywala na celowniku – i oddać mu trzeba, że mierzy wysoko.
Gdy patrzę na kategorię ciężką… Jak to wszystko wygląda…

– powiedział, zapytany o dalsze plany.

Widzę Francisa Ngannou. Od kiedy pojawił się w UFC, nokautuje gości, a teraz szuka kolejnej walki. A wygląda na to, że nikt nie chce z nim walczyć. Jeśli o mnie chodzi, to myślę, że mogę mieć podobny problem… Więc jak to rozwiązać? Uważam, że powinienem rzucić mu wyzwanie. Dajmy świetne widowisko. Jest największym artystą nokautu w wadze ciężkiej, a ja jestem coraz wyżej. To powinien być świetny pojedynek. Uważam więc, że zwycięstwo z Alistairem Overeemem powinno dać mi perfekcyjne zestawienie z Francisem Ngannou.

Ostatnie wpisy Francisa Ngannou wskazują jednak na to, że doszedł już on do porozumienia z UFC w sprawie kolejnego pojedynku. Wiele wskazuje na to, że jego rywalem może być Alexander Volkov.

Niewykluczone więc, że Jairzinho Rozenstruik będzie musiał uzbroić się w cierpliwość.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Cały wywiad poniżej:

*****

Islam Makhachev zapowiada ogłoszenie nowej walki – w grze dwóch rywali

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply